724 105 758
(prac. dny 9.00–19.00, sobota 9.00–16.00)(Po–Pá 9–19 h, So 9–16 h)
Nákupní košík je prázdný

Ménard Ancestrale

20. 6. 2017

K oslavě dvoustého výročí nabízí Cognac Ménard exklusivní cuvée Bicentenaire Grande Champagne. Pochází ze starých rodinných zásob, dědictví po Pierre Ménardovi. Soustředí v  sobě všechny vlastnosti typické pro staré koňaky. Převládá vůně bílých květů, meruňky a kandovaného ovoce. Na patře disponuje výjimečnou čerstvostí a živostí citrusů a koření. Toto cuvée odráží rodinné know-how, pečlivě předávané z generace na generaci.

Ménard Ancestrale Réserve de Famille Grande Champagne je unikátní směs starých zásob ze srdce Grande Champagne. Bez přídavku vody na závěr, což zajišťuje konzervaci veškeré síly a žádoucích látek. Nejmladší složka zrála v dubovém sudu více jak 40 let. Má tmavou, jantarovou barvu. Buketu dominuje elegantně nazrálé „rancio“. Potěší vás plná, velmi jemná chuť s  těžšími tóny vanilky a tabákových listů. Jemný, dlouhotrvající závěr. Velmi elegantní dřevěné balení.

V naší nabídce naleznete i pineau této značky.

Pár slov o J.P. Ménard & Fils

Rodinný podnik Ménard již po dvě století hospodaří na pozemcích v srdci Grande Champagne. Dnes mají jejich vinice rozlohu cca 80 hektarů. Již v roce 1815 Jean Ménard vlastnil značnou část vinic a byl obeznámen s procesem destilace a výroby koňaku. Na rodinných pozemcích se sklízí víno na produkci cognacu a také na několik druhů známého Pineau des Charentes. Destilace vína a veškeré další práce probíhají přímo na pozemcích rodiny Ménard. Samotná destilace probíhá v měděných přístrojích typu alembic. Vzniklé „eau-de-vie“ zraje v sudech z limousinského dubu, kde se dále ujímá své práce čas. Rozlehlé území, které rodině patří, dává možnost přesunu sudů do různých prostředí během doby zrání. I díky tomu má Cognac Ménard své nezaměnitelné vlastnosti.