724 105 758
(prac. dny 9.00–19.00, sobota 9.00–16.00)(Po–Pá 9–19 h, So 9–16 h)
Nákupní košík je prázdný

Nejlepší whisky světa

7. 3. 2017

V naší nabídce naleznete hned několik produktů z dnes již věhlasné palírny Kavalan. Nabízíme jak základní řadu, tak i takové, které se mohou pyšnit oceněním nejlepší single malt whisky světa. Za nás můžeme tuto značku pouze doporučit, protože je důkazem, že svět whisky nepatří už pouze té skotké. Všude na světě vznikají nesmírně kvalitní whisky, pokud jsou vyráběna s důrazem na tradici a především pravými mistry svého oboru.

Kavalan Single Malt má sladké vanilkové aroma, které přechází do dřevitě-kokosovité, jehličnaté vůně. Chuť je hladká, mírně nasládlá, s lehkými dřevitými tóny. Závěr je dlouhý a opět mírně dřevitý. Ocenění: IWCS Gold Medeal 2011, San Francisco World Spirits 2011 Silver Medal.

Kavalan Concertmaster Single Malt Port Cask Finish zraje v sudech po portském víně. Má sladce vanilkové aroma se špetkou rozinek a kokosu v pozadí. Chuť je mírně ostřejší s dřevitými tóny. Závěr je nasládlý, s tóny vanilky a čokolády. Skutečně nevšední whisky. Ocenění: San Francisco World Spirits 2011 Silver Medal

King Car Conductor Single Malt Whisky má komplexní a květinové aroma s ovocnými tóny z papáji, banánu a zeleného jablka. Chuť je sladká a mírně nahořklá. Můžeme cítit tóny vanilky, banánu a kokosových ořechů. Závěr je dlouhotrvající, komplexní a delikátní. Toto mistrovské dílo nese název po výrobci značky Kavalan - King Car Distillery.

Kavalan Podium Single Malt Whisky má čisté a elegantní aroma plné květinových tónů, kokosu a vanilky. V chuti dominují tóny ovoce, jako je mango a zelené jablko, dále jemný dotek medu, višní a bílého pepře. Závěr je dlouhý, plný a hřejivý.

Kavalan Solist Vinho Barrique Single Cask Strength má hluboce zlatavou barvu. Aroma je bohaté na vůni vanilky. Na pozadí můžeme cítit tóny melounu, manga a kiwi, to vše v dokonalé harmonii. Chuť je plná, bohatá a dlouhotrvající. Můžeme nalézt stopy květin, koření a letního ovoce. Kavalan Solist Vinho Barrique Single zraje v amerických dubových sudech, ve kterých předtím zrálo víno. Sudy byly před použitím vypáleny tak, aby se do výsledné chuti plně promítly tóny vanilky a ovoce. V prestižní soutěži World Whiskies Awards (WWA), whisky Kavalan Solist Vinho Barrique získala ocenění „Nejlepší Single Malt Whisky světa".

Kavalan Solist Fino Sherry Cask zraje, jak už název napovídá, v sudech po prémiovém sherry. Má hlubokou oranžovo zlatavou barvu. Aroma je plné tónů sherry, karamelu a čokolády. Chuť je komplexní a dlouhotrvající, jemně sladká a plná tónů ovoce. Závěr je jemný, plný a lehce nasládlý. Láhev je uložena v krásném dřevěném boxu. Každá láhev nese své vlastní unikátní číslo. Výroba je limitována. Zlatá medaile na soutěži IWSC s kategorii Single Malt Whisky.

Pár slov o palírně:

Kavalan je hlavní značkou whisky vyráběnou společností King Car. Tato společnost je u nás známá spíše kávou Mr. Brown, ale jinak se jedná o velkou Taiwanskou společnost podnikající i v dalších oborech. Společnost byla založena v roce 1956 a palírna byla uvedena do provozu v roce 2006. Mělo by se jednat o první (a pravděpodobně i jedinou) whisky palírnu na Taiwanu.

Stavba palírny trvala pouhých 9 měsíců. Palírna je v provozu od roku 2006, přesněji 11. 3. 2006 15:30. První láhev opustila palírnu v prosinci 2008. Destilační přístroje nakoupila palírna ve Skotsku a zde i čerpala rady a poznatky odborníků na výrobu whisky. Roční kapacita je okolo 6 milionů láhví. Palírna leží na úpatí hor, na jejichž vrcholu se drží stále sníh a tak má dobrý zdroj čisté vody. Současně se rozprostírá nedaleko Tichého oceánu, který pozitivně ovlivňuje zrání a výslednou podobu whisky.

Jméno palírny je možné najít v několika verzích. Buď podle společnosti, které patří - King Car Distillery, nebo podle jejich hlavní značky whisky Kavalan Distillery, případně kombinací obou King Car Kavalan Distillery.