André Petit Hors d´Age Millésime 1978 0,7 l Zobrazit větší

André Petit Hors d´Age Millésime 1978 0,7 l

6 970 Kčs DPH (9 957 Kč/l)

Běžná cena 7 390 Kč

Na dotaz

Nákupem získáte: 1394 bodů

Země: FrancieStáří: Hors d´Age
Objem: 0,7 l% alkoholu: 40
3 x hodnoceno

Více informací

Jacques Petit vyrábí ročníkové koňaky pouze z hroznů s nejvyšší možnou kvalitou. Produkce těchto Hors d’Age koňaků je velmi omezená a Jacques je lahvuje pouze na vyžádání.

Originální dárek. Ten správný ročník (uvedeno na etiketě - obrázek je ilustrační, liší se příslušným rokem) věnovaný k narozeninám oslavence jistě velmi potěší.

Informace o značce

Historie výroby tohoto malého producenta z Berneuil sahá až do roku 1850. V roce 1965 se Albert Petit, otec současného majitele Jacquese Petita rozhodl ukončit kontrakt s firmou Hennessy a začal vyrábět a prodávat vysoce kvalitní koňak pouze pod svoji značkou. Jacques Petit vlastní 20 ha vinic ve čtyřech nejkvalitnějších produkčních podoblastech apelace Cognac.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací
Produkuje blendovaný koňak nadstandardní jakosti vyhledávaný znalci po celém světě. Rodina Petit pracuje tradičními po generace ověřenými metodami. Dodnes sklízí hrozny ručně a vyznačuje se velice staromódním způsobem destilace, kdy se kotel zahřívá nad otevřeným ohněm. Tento způsob výroby je v rychle se rozvíjejícím koňakovém průmyslu velice vzácný. Při destilaci nejsou používány žádné přístroje na oddělení alkoholu. Jacques Petit je vinař, který vyrábí koňak výrazného typu, ve kterém se odráží jeho pocity, chutě a charakter. Stejně tak jako mnoho dalších malých výrobců z regionu Cognac je zaměřený také na výrobu Pineau des Charentes.
Zobrazit méně informací

Související produkty