André Petit Hors d´Age Reserve Familiale Cristal Carafe 0,7 l Zobrazit větší

André Petit Hors d´Age Reserve Familiale Cristal Carafe 0,7 l

30 990 Kčs DPH (44 271 Kč/l)

Běžná cena 33 000 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 6198 bodů

Země: FrancieStáří: 1914 - 1933
Objem: 0,7 l% alkoholu: 40
8 x hodnoceno

Více informací

André Petit Hors d´Age Reserve Familiale Cristal Carafe je blend těch nejstarších zásob rodiny destilovaných v letech 1914 – 1933. Koňak je prezentován v ručně broušených křišťálových karafách, které jsou uloženy v elegantním dřevěném boxu. Ke karafě je navíc přiložen křišťálový uzávěr. Bohatý a  vyvážený buket postupně uvolňuje jemné tóny dubu, jasmínu a  tabákových listů. Chuť je velmi plná, jemná, lehce kořeněná s  elegantním a  neobyčejně dlouhým závěrem. Koňak určený pro výjimečné příležitosti. Velmi omezená produkce.

Informace o značce

Historie výroby tohoto malého producenta z Berneuil sahá až do roku 1850. V roce 1965 se Albert Petit, otec současného majitele Jacquese Petita rozhodl ukončit kontrakt s firmou Hennessy a začal vyrábět a prodávat vysoce kvalitní koňak pouze pod svoji značkou. Jacques Petit vlastní 20 ha vinic ve čtyřech nejkvalitnějších produkčních podoblastech apelace Cognac.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací
Produkuje blendovaný koňak nadstandardní jakosti vyhledávaný znalci po celém světě. Rodina Petit pracuje tradičními po generace ověřenými metodami. Dodnes sklízí hrozny ručně a vyznačuje se velice staromódním způsobem destilace, kdy se kotel zahřívá nad otevřeným ohněm. Tento způsob výroby je v rychle se rozvíjejícím koňakovém průmyslu velice vzácný. Při destilaci nejsou používány žádné přístroje na oddělení alkoholu. Jacques Petit je vinař, který vyrábí koňak výrazného typu, ve kterém se odráží jeho pocity, chutě a charakter. Stejně tak jako mnoho dalších malých výrobců z regionu Cognac je zaměřený také na výrobu Pineau des Charentes.
Zobrazit méně informací

Související produkty