André Petit Pineau des Charentes Cuveé Yann 0,75 l Zobrazit větší

André Petit Pineau des Charentes Cuveé Yann 0,75 l

860 Kčs DPH (1 147 Kč/l)

Běžná cena 890 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 172 bodů

Země: FrancieObjem: 0,75 l
Barva (víno): Bílé% alkoholu: 17
Stáří: 18 let
9 x hodnoceno

Více informací

André Petit Pineau des Charentes Cuveé Yann je mnoha cenami ověnčené, velmi staré pineau. Nalezneme v něm tóny kandovaného ovoce a vanilky. Chuť má velmi plnou a přiměřeně sladkou. Ve spojení s vyváženou kyselinkou a dlouhým závěrem je ihned jasné, že máte co do činění s výjimečným produktem. Doporučujeme podávat nachlazené, vhodné jako aperitiv nebo digestiv.

Informace o značce

Historie výroby tohoto malého producenta z Berneuil sahá až do roku 1850. V roce 1965 se Albert Petit, otec současného majitele Jacquese Petita rozhodl ukončit kontrakt s firmou Hennessy a začal vyrábět a prodávat vysoce kvalitní koňak pouze pod svoji značkou. Jacques Petit vlastní 20 ha vinic ve čtyřech nejkvalitnějších produkčních podoblastech apelace Cognac.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací
Produkuje blendovaný koňak nadstandardní jakosti vyhledávaný znalci po celém světě. Rodina Petit pracuje tradičními po generace ověřenými metodami. Dodnes sklízí hrozny ručně a vyznačuje se velice staromódním způsobem destilace, kdy se kotel zahřívá nad otevřeným ohněm. Tento způsob výroby je v rychle se rozvíjejícím koňakovém průmyslu velice vzácný. Při destilaci nejsou používány žádné přístroje na oddělení alkoholu. Jacques Petit je vinař, který vyrábí koňak výrazného typu, ve kterém se odráží jeho pocity, chutě a charakter. Stejně tak jako mnoho dalších malých výrobců z regionu Cognac je zaměřený také na výrobu Pineau des Charentes.
Zobrazit méně informací

Související produkty