Bacardi Carta Blanca 1 l Zobrazit větší

Bacardi Carta Blanca 1 l

399 Kčs DPH (399 Kč/l)

Běžná cena 430 Kč

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 79 bodů

Země: PortorikoObjem: 1 l
% alkoholu: 37,5Stáří: 1 rok
19 x hodnoceno

Více informací

Rum Bacardi Carta Blanca je nejznámější rum, který portorická firma Bacardi vyrábí. Zraje minimálně 1 rok. Má jemnou a vyváženou chuť s tóny mandlí, meruněk a vanilky, díky které není v koktejlech dominantní jako gin, ani nezaniká jako vodka – je perfektní v Cuba Libre, Bacardí Mojito nebo Daiquiri.

Informace o značce

Společnost založil Don Facundo Bacardi v Santiagu de Cuba roku 1862. Během Kubánské války za nezávislost a po okupaci Kuby USA se stal rum Bacardi základem pro koktejly Cuba Libre a Daiquiri. Na začátku 20tého století otevřela společnost další pobočky v Barceloně a New Yorku. Americkou pobočku ale posléze musela zavřít kvůli prohibici a společnost místo ní postavila stáčecí závod v Mexico City a palírnu v Portoriku. Ředitel společnosti Bacardi Henri Schueg dokázal uchovat jméno Bacardi i pro produkty vyrobené mimo Kubu. Společnost dosáhla velkých úspěchů, což se projevilo například stavbou Edificio Bacardi (budova Bacardi) v Havaně, která je stále jednou z nejpozoruhodnějších budov stylu Art Deco v Havaně.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Znakem Bacardi je netopýr kaloň. Vymyslela ho manželka Dona Facundy Amalia Victorie Moreau. K jeho vzniku jí inspirovali netopýři, kteří žili pod krovem první palírny Bacardi a živili se tam ovocem. Amalia byla milovnicí umění a při pohledu na hejno netopýrů ji napadlo vytvořit logo, jehož součástí bude právě tento živočich.

Po převratu na Kubě znárodnila vláda majetek Bacardi a rodina opustila Kubu. Bacardi odmítla nabízené vyrovnání a uchovala si svoji značku nadále produkovanou z Portorika. Společnost také koupila značku Havana club, kterou potkal na Kubě stejný osud.

Zobrazit méně informací

Související produkty