Bruichladdich Islay Barley Rockside Farm 2007 0,7 l Zobrazit větší

Bruichladdich Islay Barley Rockside Farm 2007 0,7 l

1 890 Kčs DPH (2 700 Kč/l)

Běžná cena 1 990 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 378 bodů

Země: SkotskoOblast: Islay
Objem: 0,7 lDruh whisky: Single Malt
% alkoholu: 50Stáří: 6 let
5 x hodnoceno

Více informací

Bruichladdich Islay Barley je třetí plnění v řadě vyrobené v roce 2007 z ječmene, který byl vypěstován jen a pouze na ostrově Islay, kde sídlí palírna Bruichladdich. Je to jedna z mála whisky na ostrově Islay, která byla vyrobena od začátku až do konce z lokálních surovin. Toto plnění se jmenuje Rockside podle farmy, u které vyrostla základní surovina k jeho výrobě - ječmen.

Informace o značce

Palírnu Bruichladdich založili v roce 1881 Robert, William a John Harveyovi. Stavbu navrhl a realizoval Barret Harvey. Krátkou přestávku měla palírna ve dvacátých a třicátých letech 20. století. Od roku 1968 vlastnila palírnu společnost Invergordon Distillers a v roce 1995 byla palírna uzavřena. Nebyla však definitivně zlikvidována.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací
Byla plně zrenovována, staré zařízení rozebráno, opraveno a znovu složeno. Majitelé se chlubí tím, že v palírně není jediný počítač a nazývají palírnu opravdu pracujícím muzeem. Koncem roku 2000 ji koupil Murray McDavid a byla znovu otevřena. První destilace v obnovené palírně proběhla v 08:23 hodin 29. května 2001, tedy 120 let od založení.

Palírna se nachází na břehu jezera Loch Indaal. Vody jezera vyvěrají z horniny bohaté na železo a tečou po rašelině. Na rozdíl od jiných palíren na ostrově Islay, neleží palírna Bruichladdich těsně u moře - je oddělena pobřežní cestou. V překladu Bruichladdich znamená kopec na břehu. Až do roku 2009 se honosila titulem nejzápadnější palírna, o tento titul ji ale připravila palírna Abhainn Dearg, která je postavená na ostrově Isle of Lewis. Palírna také na svých webových stránkách nabízí pohled na výrobu a vše, co se kolem děje prostřednictvím webových kamer v živém přenosu. V roce 2002 byla v palírně jako v jedné z mála ve Skotsku otevřena vlastní stáčírna whisky.

Zobrazit méně informací

Související produkty