Chateau Montifaud Heritage Maurice Vallet 1898 -1904 0,7 l

267 000 Kčs DPH (381 429 Kč/l)

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 53400 bodů

Země: FrancieStáří: více než 100 let
Objem: 0,7 l% alkoholu: 42
82 x hodnoceno

Více informací

Tento mimořádný koňak je směs ročníkových koňaků z let 1898 - 1904 (tedy již z předminulého století), které zrály v dubových sudech. Byl nalahvován v červnu 2011 v přirozené sudové síle 42% alkoholu. Jeho stáří je tak více než 100 let. Tento výjimečný koňak dosáhl své plné zralosti. Díky dlouhému zrání ve starých sudech se jeho chuť zjemnila a zaoblila. Je velmi delikátní, ucítíme ořechy, tmavý, silný doutník, jemnost exotického koření. Dokončení je bohaté a dlouhé s jemnými dozvuky tmavé čokolády a dubu. Ručně foukaná láhev, etiketa z ručně vyráběného papíru signovaná majitelem společnosti. Láhev je uložena v dřevěné kazetě. 


Poslední kus v ČR. Výrobce přestal tuto verzi vyrábět z důvodu minimálního množství tak starého destilátu. Jedná se o velmi prestižní a luxusní dárek nebo mimořádnou příležitost pro sběratele. 


Přiložen certifikát pravosti od majitele společnosti Chateau Montifaud.

Informace o značce

Již po šest generací se vyrábí na Chateau de Montifaud vytříbený koňak prvotřídní kvality. Vinice rozkládající se v samém srdci Cognacu na ploše 90 hektarů jsou situovány ve dvou hlavních oblastech: Angeac (Grande Champagne) a Jarnac (Petit champagne). Chateau de Montifaud zpracovává pouze vlastní produkci. Poloha vinic dodává koňaku velmi květinovou, jemnou, plnou chuť i vůni, s dlouhou dochutí na patře. Pro Grande Champagne je typická ovocná chuť, především peckovité ovoce, které je charakteristické pro koňaky prestižní kvality. Naopak pro koňak z Petit Champagne je typická květinová chuť. Stárnutí probíhá v 10 let starých dubových sudech, jež dodávají koňaku z Gradne Champagne dřevitost a plné tělo a koňaku z Petite Champagne dodávají chuť po citronovníku.

Související produkty