Diplomático Single Vintage 2001 0,7 l Zobrazit větší

Diplomático Single Vintage 2001 0,7 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 3380 bodů

Země: VenezuelaStáří: 13 let
Objem: 0,7 l% alkoholu: 43
51 x hodnoceno

Více informací

Poslední kus skladem.

Rok 2001, stejně jako rok 2000, byl pro sklizeň cukrové třtiny jedním z  nejlepších v novodobé historii Venezuely. Vysoké teploty během dne a vlhkost v kombinaci s  nižšími než průměrnými srážkami vytvořily ideální podmínky pro dozrávání cukrové třtiny.

Vzhledem k této výjimečné sklizni Destilerias Unidas ještě pozorněji než obvykle monitorovala průběh zrání destilátu, který vzešel ze starobylého kotlíkového destilačního zařízení a kotle Batch Kettel, s vírou, že jeden den bude možno prohlásit tento rum za unikátní vintage rum.

Maestro Ronero Tito Cordero se rozhodl použít pro zrání tohoto skvostného destilátu ty nejlepší sudy po bourbonu a single malt whisky. Tyto sudy následně uchovávaly svůj rumový obsah, dokud nedosáhl optimálního stáří. Po jeho dosažení byl uložen do sudů, které dříve obsahovaly španělské sherry, aby finálnímu rumu poskytly závěrečný dotek.

Výsledkem je skvělý rum. Jemné dubové tóny vyvážené sušeným ovocem, vanilkou, čokoládou a  lehkými náznaky toastu, které také můžeme vnímat v tomto elegantním, komplexním a intenzivním rumu, Vás nenechají na pochybách, že jste ochutnali skutečně skvělý rum. Vyrobeno pouze 35 tisíc láhví pro celý svět.

Palírna Destilerias Unidas dostala ocenění RUM DISTILLERY OF THE YEAR 2013. Stejně tak již výše zmíněný Tito Cordero získal ocenění MASTER BLENDER OF THE YEAR 2013.

Související produkty