Estate Pinot Noir VQA Henry of Pelham 2017 0,75 l Zobrazit větší

Estate Pinot Noir VQA Henry of Pelham 2017 0,75 l

589 Kčs DPH (785 Kč/l)

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 117 bodů

Země: KanadaObjem: 0,75 l
Barva (víno): Červené% alkoholu: 12,8
2 x hodnoceno

Více informací

Pinot Noir Estate má příjemné malinové aroma podkreslené hřebíčkem, v chuti se postupně objevují tóny třešně, v závěru stopy tabáku a dubu. Hrozny jsou zpracovávány mechanicky, a to „bobule po bobuli“. Bobule se totiž nejprve zbavují semen, která se případně opět vrátí, aby bylo dosaženo ideálního množství taninů. Fermentace probíhá v nerezových tancích za pomoci pulsního vzduchu a ve spojení s pravidelným ručním promícháním a odebíráním nepotřebných částí. Ideální k paštice z vepřových jater, grilované rybě nebo pečenému kuřeti s divokým kořením.Zbytkový cukr 12 g/l, celková kyselinka 6,5 g/l.

Informace o značce

Vinařství Henry of Pelham je založeno na rodinné tradici 6 generací.Současnými majiteli jsou tři bratři: Paul, Matthew a Daniel Speck. Jejich podpisy najdeme na zadní vinětě lahve. Tradice vinařství Henry of Pelham sahá do roku 1842, kdy syn praprapradědečka současných majitelů vysadil jedny z prvních vinic v Kanadě.

Současné vinařství se rozprostírá na ploše 135 hektarů a nalezneme zde odrůdy bílého vína jako Chardonnay, Riesling, Pinot Grigio nebo Savignon Blanc, u vína červeného potom Pinot Noir, Cabernet Franc nebo Merlot.Vinice jsou součástí apelace Niagara Peninsula (Niagarský poloostrov). Všechny hrozny pro vína Henryho Pelhama a Speck Family Reserve se pěstují v sub-apelaci Short Hills Bench.

Pro tuto oblast jsou charakteristické velmi teplé slunečné dny a chladné noci. Společně s bohatou naplaveninovou a komplexní půdou jsou ideální pro rozvoj intenzivních hroznových chutí. Půda je tvořena směsí jílu, štěrku a hlíny a je bohatá na nerostné látky a stopové prvky. Svahy jsou mírné s dobrou drenáží. 90% svahů je jižních a jsou součástí jedné z nejteplejších oblastí pro pěstování vinné révy v okolí Niagary. Velká jezera zmírňují výkyvy teplot a zajišťují příjemné jarní teploty a babí léta.

Vinice umožnují vytvořit vína plná, intenzívní chuti a charakteru. Apelace je svou klasifikací omezena a výroba je tudíž velmi limitována.  Vína nesou pečeť té nejvyšší kvality, vinařské autority VQA/The Vintners Quality Alliance.Množství hroznů ponechaných na keřích je rovněž omezeno a z jednoho akru se tak sklidí pouze okolo 4,5-5 tun. Hrozny jsou ručně sbírány. Fermentace probíhá poměrně rychle v nerezových tancích, víno je potom svěží, šťavnaté, plné ovocných tónů a bez zbytečně velkého množství taninů.

Související produkty