Fin Del Mundo Reserva Malbec 0,75 l Zobrazit větší

Fin Del Mundo Reserva Malbec 0,75 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 84 bodů

Země: ArgentinaObjem: 0,75 l
Barva (víno): Červené% alkoholu: 14
5 x hodnoceno

Více informací

Víno má intenzívní purpurově rudou barvu, vůně je květinová, s tóny fialek a švestek, ostružin, rybízové marmelády, doplněné o dotek vanilky, čokolády a tabáku. Chuť je jemně ovocná, příjemná, harmonická, zakulacená, s dlouhou perzistencí. Elegantní víno. Zraje 12 měsíců na sudech, z toho 70 % francouzského a 30% amerického dubu.
Doporučujeme k červeným masům, steakům, ale také k rybám a těstovinám. Ideální teplota podávání: 16- 18°C. Potenciál stárnutí: 4-5 let.

Vinařství Bodega del Fin del Mundo založené v roce 1999 se nachází severozápadně od hlavního města Argentiny, Buenos Aires – bezmála 1.000 km daleko, v mladém vinařském regionu. V překladu název znamená „vinařství z konce světa“, neboť nekonečná vzdálenost provincie Neuquén v Patagonii konec světa opravdu připomíná. Nachází se v San Patricio del Chanar, pouštní oblasti s výjimečným klimatem pro pěstování vína. Mladé keře silné aromatické odrůdy zde pěstované, jsou ovlivňovány extrémně vysokým teplotním rozdílem mezi dnem a nocí, který činí více než 20°C. Vína se projevují intenzivní barvou, příjemnou kyselinou a komplexitou.

Pár slov o Malbecu :
Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování, a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Stejně jako červeným vínem je Argentina známa i svým hovězím masem. Spojení těchto dvou produktů je ale více než geografické – díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky.

Související produkty