Fin Del Mundo Reserva Pinot Noir 0,75 l Zobrazit větší

Fin Del Mundo Reserva Pinot Noir 0,75 l

Skladem

Nákupem získáte: 84 bodů

Země: ArgentinaObjem: 0,75 l
Barva (víno): Červené% alkoholu: 14
5 x hodnoceno

Více informací

Víno má světle rubínovou barvu, vůně připomíná červená zralá jablka a maliny, s jemným podtónem vanilky a čokolády. Chuť je příjemná na patře, velmi ovocná, s měkkými taniny a dlouhým závěrem.
Zraje 10 měsíců v sudech, z toho je 70% francouzský a 30% americký dub.
Doporučujeme k červeným masům, steakům, ale je vhodné také k rybám či těstovinám. Ideální teplota podávání: 16°C. Potenciál stárnutí: 3-4 roky.

Vinařství Bodega del Fin del Mundo založené v roce 1999 se nachází severozápadně od hlavního města Argentiny, Buenos Aires – bezmála 1.000 km daleko, v mladém vinařském regionu. V překladu název znamená „vinařství z konce světa“, neboť nekonečná vzdálenost provincie Neuquén v Patagonii konec světa opravdu připomíná. Nachází se v San Patricio del Chanar, pouštní oblasti s výjimečným klimatem pro pěstování vína. Mladé keře silné aromatické odrůdy zde pěstované, jsou ovlivňovány extrémně vysokým teplotním rozdílem mezi dnem a nocí, který činí více než 20°C. Vína se projevují intenzivní barvou, příjemnou kyselinou a komplexitou.

Pár slov o Pinotu Noir:
Pinot Noir je jednou z nejstarších odrůd pěstovaných pro výrobu vína. Staří Římané znali tento hrozen jako Helvenacia Minor a vinifikovali jej již v prvním století po Kristu. Pinot Noir je náročná odrůda. Daří se jí pouze v odpovídajícím podnebí a půdě, a především se správnou péčí. Možná právě pro svoji náročnost je milovníky vín tak oblíbena. Je též nedílnou součástí Champagne, kde je jednou ze tří odrůd, určených pro výrobu šampaňského a dalších šumivých vín v jiných regionech. Na rozdíl od jiných modrých odrůd vykazuje odrůda Pinot Noir vysoké kvality v chladnějších a vlhčích klimatických podmínkách, které nabízí právě provincie Neuquén v argentinské Patagonii.

Související produkty