François Peyrot Carafe X.O. 0,7 l Zobrazit větší

François Peyrot Carafe X.O. 0,7 l

2 850 Kčs DPH (4 071 Kč/l)

Běžná cena 2 990 Kč

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 570 bodů

Země: FrancieStáří: 25 let
Objem: 0,7 l% alkoholu: 40
23 x hodnoceno

Více informací

Peyrot X.O. má krásnou zlatavou barvu. Aroma přináší zážitek plný ovoce, vanilky a je zakončený tóny oříšků s akcenty dubových sudů, což koňaku dodává na vyzrálosti a jedinečnosti. Plný a harmonický buket odhaluje příjemnou měkkost na patře. Koňak vhodný pro večery se slavnostním nádechem a jedinečností.

Informace o značce

Společnost Francois Peyrot, která se již po 3. generaci věnuje výrobě cognaku, se vyznačuje silným rodinným duchem. V současnosti se vinice „Les Bergeronettess“ rozkládají na 25 hektarech v oblasti Grande Champagne 1er Cru. Říká se, že prapradědeček Jean Baptiste položil základy této rodinné výroby v roce 1893 a vnesl do ní ducha výroby cognaku. Ve skutečnosti to všechno začalo v roce 1956, kdy prarodiče Mathilde a Jean, začali s produkcí cognaku na 7 hektarech vinic. Nejprve dodávali cognac na úrovni velkoobchodu. V roce 1970 zavedli rodiče Francois a Gizele vlastní značku, pod kterou i začali prodávat první produkci cognaku V.S.O.P. s názvem „Cognac Francois Peyrot“. Jejich děti dodnes s nadšením pokračují v tradici výroby a vyvíjí úsilí, aby co nejlépe dokázali pokračovat v jejich krocích.
Jejich filozofie zní: „Kultivovat víno s vášní a respektem“. V posledních dvaceti letech rodina věnuje zvláštní péči kultivaci vína a klade důraz na kvalitu nikoliv na kvantitu. Zavedli novou technologii šetrnou k životnímu prostředí – tzv. „culture raisonnée“ – (promyšlená kultivace vinic).Tato metoda umožňuje udržovat harmonii fauny a flóry a díky ochraně travin na vinohradu také bez nutnosti použití pesticidů a chemických fertilizátorů.

Související produkty