Hennessy Paradis 0,7 l

29 890 Kčs DPH (42 700 Kč/l)

Běžná cena 31 980 Kč

Do 2 dnů

Nákupem získáte: 5978 bodů

Země: FrancieStáří: 20-130 let
Objem: 0,7 l% alkoholu: 40
24 x hodnoceno

Více informací

Paradis "Rare Cognac" má citrusovou vůni, která se mísí s vanilkou, duby a vlašskými ořechy. Chuť je plná, tělnatá s tóny koření, zejména pepře. Vše je zjemněné náznakem květin.
Velmi kvalitní cognac, nepochybně vhodný pro slavnostní příležitosti.

Výtečný cognac smíšený z více než sta eaux-de-vie, které zrály 20-130 let.

Informace o značce

Jas Hennessy & Co., známější jako Hennessy, je přední světový výrobce koňaku se sídlem v Cognacu ve Francii. Tuto společnost vlastní koncern LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton a momentální roční produkce Hennessy je přibližně 50 milionů láhví celosvětově prodaných, což je celkem 40 procent světové výroby koňaků. Také je v současnosti největším producentem koňaku na světě.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Koňak Hennessy založil v roce 1765 Ir Richard Hennessy, kapitán irské brigády francouzského krále Ludvíka XV. Jeho první láhve putovaly do Irska a Velké Británie. O rok později vyexpedoval přes 150 tisíc láhví koňaku Hennessy do francouzských kolonií. Po smrti Richarda Hennessyho přebral podnik jeho syn Jacquet a přejmenoval firmu na dnešní název Jas Hennessy. Ten také rozšířil rodinný podnik o výrobu brandy. V roce 1970 se stal generálním manažerem firmy Kilian Hennessy, pátá přímá generace po zakladateli. V roce 1971 se Hennessy sloučila s předním výrobcem šampaňského Moët et Chandon a vytvořila seskupení Moët Hennessy.

V roce 1987 se Moët Hennessy sloučil s luxusní oděvní firmou Louis Vuitton a vznikl koncern LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton. Kilian Hennessy zůstal ve firmě až do roku 2010, kdy zemřel ve věku 103 let.

Zobrazit méně informací

Související produkty