Výrobce

Cena

Indická

Indie je jednoznačně největší spotřebitel whisky na světě. Za zrodem místní výroby stáli v 18. století britští kolonisté a pro místní destiláty jako je whisky nebo gin se prosadila zkratka IMFL („Indian Made Foreign Liguor“).


Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Výrobní postupy


Suroviny ani výrobní postupy pro místní destiláty nejsou striktně stanoveny, nicméně u výrobků z melasového lihu je v Evropě zakázáno používat název whisky. Většina IMFL se vyrábí ve velkých průmyslových lihovarech, ale existují i výjimky jako je rodinná společnost Amrut Distilleries. Roku 1948 ji založil Šrí J. N. Radhakrišna Jagdale a nejprve se zaměřili na dodávky whisky státní správě. Mnohem později, okolo roku 2002, se jim podařilo s miniaturami prorazit na britském trhu, zejména v Glasgow. Nyní se již whisky pravidelně objevuje na celém evropském trhu, kde úspěšně konkuruje skotským whisky i irským whiskey. Single malt whisky Amrut se vyrábí z pandžábského ječmene, sladuje se v Džáipúru a poté zraje v Banglore částečně v sudech po bourbonu a částečně v nově vypálených dubových sudech. Stáčí se nefiltrovaná a za studena.


Rozmanitost značek


Indie je obrovská země s více než miliardou lidí a palírny tu rostou jako houby po dešti. Ne každá se dokáže prosadit mimo místní trh, ale některým se to povede. Zajímavé jednosladové whisky produkuje společnost John Distilleries, která je vyrábí ve státě Goa v podhůří Himaláje. Vyrábí se tradiční destilací v měděných kotlích. Produkce palírny neustále roste a její značky Paul John se prodává okolo 10 miliónů beden ročně. V Indii se etablovaly také obří nadnárodní koncerny. Pernod Ricard zde produkuje whisky značek jako je RoyalStag, BlendersPride nebo Imperial blue, další gigant United Spirits zastupuje značky McDowell´s, Bagpiper či Antiquity. V každém případě se v Indii vyrábí whisky ve stále vyšší a vyšší kvalitě a za pár let uvidíme jaký krajíc si na globálním trhu indické whisky ukousnou.

Zobrazit méně informací

Indická  Počet produktů: 4