Jim Beam black 0,7 l Zobrazit větší

Jim Beam black 0,7 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 98 bodů

Země: USAStáří: 6 let
Objem: 0,7 lDruh whisky: Bourbon
% alkoholu: 43
11 x hodnoceno

Více informací

Dokonale vyzrálý plný bourbon se sotva pozorovatelnými stopami mentolu (především v aromatu) a lahodnou sladkostí nádherně vyrovnaně kombinovanou se vzpomínkou na kvasný proces. Špičkový produkt ve své kategorii. Zraje v nových mimořádně silně vypálených sudech z amerického bílého dubu po dobu 6 let.

Informace o značce

Jim Beam je značka a palírna bourbon whiskey pocházející z Clermontu v americkém státě Kentucky. Jacob Beam založil palírnu po roce 1785. Novou palírnu v Clermontu postavil až pravnuk Jacoba Beama, který ve svých sedmdesáti letech po skončení prohibice obnovil chod rodinného podniku. Dnes podnik řídí Frederik Booker Noe, potomek sedmé generace zakladatele palírny. Jim Beam je nejklasičtější z bourbonů, vyráběný podle stejné receptury již více než 200 let.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Tato značka se vyznačuje mírným, spíše nasládlým aroma, velkým podílem dubu, trochou vanilky, karamelu a hnědého cukru. Chuť je lehká, nepříliš sladká, poněkud plochá, s nádechem dubu a ořechu. Dokončení je krátké, suché a čisté. Pro svoje vlastnosti se hodí i do míchaných nápojů. Bourbon Jim Beam se vyrábí kontinuální destilací ze směsi kukuřice (jistě více než 70 %), žita a ječmene, smíchané dle přísně tajného předpisu, za použití 41 % tekutého rezidua z 1. stupně předchozí destilace (označovaného jako „sour mash“ a určeného k zajištění kontinuální chuti výsledného produktu).

Kromě značky Jim Beam vyrábí společnost Jim Beam Brands i prémiové bourbony jiných jmen: Basil Hayden, Baker's, Booker's a Knob Creek. V roce 2001 byla značka Jim Beam oceněna mezinárodní cenou International Distiller of the Year.

Zobrazit méně informací

Související produkty