Kavalan Podium Single Malt Whisky 0,7 l Zobrazit větší

Kavalan Podium Single Malt Whisky 0,7 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 278 bodů

Země: TaiwanObjem: 0,7 l
Druh whisky: Single Malt% alkoholu: 46
4 x hodnoceno

Více informací

Kavalan Podium Single Malt Whisky má čisté a elegantní aroma plné květinových tónů, kokosu a vanilky. V chuti dominují tóny ovoce, jako je mango a zelené jablko, dále jemný dotek medu, višní a bílého pepře. Závěr je dlouhý, plný a hřejivý.

Kavalan Distillery se věnuje umění single malt whisky od roku 2006. První subtropická palírna whisky na světě je průkopníkem ve výrobě whisky v horkých klimatických podmínkách a získala již 190 zlatých medailí.

Whisky Kavalan zraje v amerických dubových sudech v intenzivní vlhkosti a horku. K její kvalitě přispívají také mořské a horské vánky a pramenitá voda ze Sněžné hory, které společně přispívají k charakteristické krémovitosti whisky Kavalan. Kavalan se jmenuje po starém označení pro okres I-lan a díky své mateřské společnosti King Car Group může využívat třicetileté zkušenosti z oblasti výroby nápojů. Společnost Kavalan obdržela ocenění „Nejlepší producent světové whisky" na Mezinárodní soutěži vín a lihovin (International Wine and Spirit Competition - IWSC).

Informace o značce

Kavalan je hlavní značkou whisky vyráběnou společností King Car. Tato společnost je u nás známá spíše kávou Mr. Brown, ale jinak se jedná o velkou Taiwanskou společnost podnikající i v dalších oborech. Společnost byla založena v roce 1956 a palírna byla uvedena do provozu v roce 2006. Mělo by se jednat o první (a pravděpodobně i jedinou) whisky palírnu na Taiwanu.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Stavba palírny trvala pouhých 9 měsíců. Palírna je v provozu od roku 2006, přesněji 11. 3. 2006 15:30. První láhev opustila palírnu v prosinci 2008. Destilační přístroje nakoupila palírna ve Skotsku a zde i čerpala rady a poznatky odborníků na výrobu whisky. Roční kapacita je okolo 6 milionů láhví. Palírna leží na úpatí hor, na jejichž vrcholu se drží stále sníh a tak má dobrý zdroj čisté vody. Současně se rozprostírá nedaleko Tichého oceánu, který pozitivně ovlivňuje zrání a výslednou podobu whisky.

Jméno palírny je možné najít v několika verzích. Buď podle společnosti, které patří - King Car Distillery, nebo podle jejich hlavní značky whisky Kavalan Distillery, případně kombinací obou King Car Kavalan Distillery.

Zobrazit méně informací

Související produkty