Kopke Porto Colheita 1989 0,75 l Zobrazit větší

Kopke Porto Colheita 1989 0,75 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 258 bodů

Země: PortugalskoObjem: 0,75 l
% alkoholu: 20Stáří: minimálně 21 let
5 x hodnoceno

Více informací

Kopke Colheita má jantarovou barvu, delikátní vůni karamelu a oříškové čokolády. Má sametově jemnou chuť s dlouhým dokončením. Vynikající digestiv.

Colheity jsou vína jednoho ročníku, což umožňuje vzniku colheit takřka v každém ročníku. U těchto vín je uzákoněna délka ležení vína na sudu, což je minimálně 7 let. Tato vína se nelahvují, leží stále na sudu, až do doby objednávky. Teprve poté se natočí požadovaný počet láhví daného ročníku. Proč tomu tak je? Každý rok vínu přidává na kvalitě, a proto není potřeba vína rychle lahvovat. Pokud si zákazník zakoupí víno, musí vědět, že tato vína již nezrají v lahvi. V tu chvíli má víno ročníku, který si zakoupil. Tato vína jsou filtrována a u žádného tawny není potřeba dekantace. Vína jsou naprosto čistá s krásnými zlatohnědými odlesky. Po otevření vína bez problému vydrží 1 – 3 měsíce.

Informace o značce

Vinařství bylo založeno německou rodinnou stejného jména. V roce 1636 se rodina Kopke přestěhovala z německého Hamburgu do Lisabonu, kde se Nicolau Kopke stal generálním konzulem Free Hanseatic League. O dva roky později v roce 1638 jeho syn Christiano Kopke založil obchodní a exportní společnost s portugalskými víny v Portu. Z počátku obchodoval se stolním vínem a po objevení výroby portského vína – první zmínky v dokumentech z roku 1675 – se stal významným propagátorem jeho komercializace.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Přes čtyři století byla společnost řízena řadou generací potomků a příbuzenstvem rodu Kopke a postupným vývojem si získala excelentní pověst. V roce 1756 založil Marques do Pombal společnost Real Mompanhia, ve které Nicolau Kopke hrál velmi významnou roli na pozici řízení obchodu s portským vínem. Řada členů rodiny Kopke získala významné řády a královská ocenění. Mezi ně patřil například Joaquim Augusto Kopke, který se stal v roce 1850 starostou Porta a založil obchodní asociaci, která vyvíjela řadu dalších aktivit na podporu obchodu a nejen jeho. Joaquim Kopke přivedl do společnosti anglického partnera z rodiny Bohane, která vlastnila společnost Mason Catley v Londýně. Od roku 1870 převzal majoritní podíl v řízení společnosti anglický společník a po smrti Joquima Kopkeho v roce 1895 zůstalo sídlo společnosti v Londýně až do druhé světové války. Finanční potíže způsobené následky válečného období a stagnace trhu přispěly k rozhodnutí Franka a Edgara Bohane prodat společnost zpět do Portugalska rodině Manoela Barrose v roce 1953. Rodina Barros byla rovněž historicky spjata s portským vínem a jeho exportem.

Vinař Manuel Barros a jeho synové Joao a Manuel řídili společnost až do poloviny sedmdesátých let s cílem pracovat na dalším zvýšení image svých vín a rozvíjet rovněž vinařství v oblasti pěstování vinné révy v oblasti řeky Doura. Vinice Quinta S. Luiz, která leží ve středu determinační oblasti Doura, byla rozsáhle modernizována spolu s rozvojem nových vinic s nejlepšími odrůdami vinné révy pro výrobu portského vína.

V červnu roku 2006 společnost Sogevinus Group s.a. rozšířila svůj sektor portských vín akvizicí společnosti C.N. Kopke. Od světové výstavy v Chicagu v roce 1893 jsou vína Kopke pro jejich excelentní kvalitu oceňována významnými cenami na prestižních mezinárodních soutěžích jako je například zlatá medaile International Wine Spirit Competation. V roce 1995 to byla zlatá medaile pro portské víno KOPKE Vintage 1985 a velká zlatá medaile Concurso International Cidade do Porto v roce 1998 pro portské víno Kopke Colheita 1938.

Zobrazit méně informací

Související produkty