Kopke Porto Rosé 0,5 l Zobrazit větší

Kopke Porto Rosé 0,5 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 92 bodů

Země: PortugalskoObjem: menší
% alkoholu: 20Stáří: více než dva roky
5 x hodnoceno

Více informací

Kopke Rosé je velice svěží a vyvážené víno, s jemnou a příjemnou kyselinkou a mírně nasládlým závěrem. Má velice elegantní láhev.

Portské ROSÉ : Protože i portská vína reagují na vývoj trhu,padlo rozhodnutí o vytvoření rosé porto. Růžové portské je velmi netradiční a do České republiky poprvé zavítalo v roce 2009. Výroba tohoto vína probíhá klasickým způsobem. Vína jsou ponechána kratší dobu na maceraci. Tato vína jsou brána opravdu jako zvláštnost. Na druhou stranu vína vyplnila malou mezírku, která vznikala mezi bílými portskými a červenými. Netradiční chuť přidává na veliké zajímavosti a zvyšuje poptávku zákazníků po těchto vínech. Tato vína jsou velmi vhodná pro vytváření koktejlů. Nejjednodušší drink je 1cl rosé porto a dolít sklenici „long“ tonikem. Do sklenice přidáme malinu. Velmi svěží koktejl. Tento drink vznikl v České republice v roce 2010.

Informace o značce

Vinařství bylo založeno německou rodinnou stejného jména. V roce 1636 se rodina Kopke přestěhovala z německého Hamburgu do Lisabonu, kde se Nicolau Kopke stal generálním konzulem Free Hanseatic League. O dva roky později v roce 1638 jeho syn Christiano Kopke založil obchodní a exportní společnost s portugalskými víny v Portu. Z počátku obchodoval se stolním vínem a po objevení výroby portského vína – první zmínky v dokumentech z roku 1675 – se stal významným propagátorem jeho komercializace.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Přes čtyři století byla společnost řízena řadou generací potomků a příbuzenstvem rodu Kopke a postupným vývojem si získala excelentní pověst. V roce 1756 založil Marques do Pombal společnost Real Mompanhia, ve které Nicolau Kopke hrál velmi významnou roli na pozici řízení obchodu s portským vínem. Řada členů rodiny Kopke získala významné řády a královská ocenění. Mezi ně patřil například Joaquim Augusto Kopke, který se stal v roce 1850 starostou Porta a založil obchodní asociaci, která vyvíjela řadu dalších aktivit na podporu obchodu a nejen jeho. Joaquim Kopke přivedl do společnosti anglického partnera z rodiny Bohane, která vlastnila společnost Mason Catley v Londýně. Od roku 1870 převzal majoritní podíl v řízení společnosti anglický společník a po smrti Joquima Kopkeho v roce 1895 zůstalo sídlo společnosti v Londýně až do druhé světové války. Finanční potíže způsobené následky válečného období a stagnace trhu přispěly k rozhodnutí Franka a Edgara Bohane prodat společnost zpět do Portugalska rodině Manoela Barrose v roce 1953. Rodina Barros byla rovněž historicky spjata s portským vínem a jeho exportem.

Vinař Manuel Barros a jeho synové Joao a Manuel řídili společnost až do poloviny sedmdesátých let s cílem pracovat na dalším zvýšení image svých vín a rozvíjet rovněž vinařství v oblasti pěstování vinné révy v oblasti řeky Doura. Vinice Quinta S. Luiz, která leží ve středu determinační oblasti Doura, byla rozsáhle modernizována spolu s rozvojem nových vinic s nejlepšími odrůdami vinné révy pro výrobu portského vína.

V červnu roku 2006 společnost Sogevinus Group s.a. rozšířila svůj sektor portských vín akvizicí společnosti C.N. Kopke. Od světové výstavy v Chicagu v roce 1893 jsou vína Kopke pro jejich excelentní kvalitu oceňována významnými cenami na prestižních mezinárodních soutěžích jako je například zlatá medaile International Wine Spirit Competation. V roce 1995 to byla zlatá medaile pro portské víno KOPKE Vintage 1985 a velká zlatá medaile Concurso International Cidade do Porto v roce 1998 pro portské víno Kopke Colheita 1938.

Zobrazit méně informací

Související produkty