Krist - Pálava, výběr z hroznů 0,75 l Zobrazit větší

Krist - Pálava, výběr z hroznů 0,75 l

2674600

Již se neprodává

Nákupem získáte: 48 bodů

Země: Česká republikaObjem: 0,75 l
Barva (víno): Bílé% alkoholu: 12
18 x hodnoceno

Více informací

Bílé víno, výběr z hroznů.

Pálava Vás uchvátí na první pohled, má pěknou zlatožlutou barvu. Chuť je krásně kořeněná s nádherným tramínovým podtextem, v dochuti medově lahodná s příjemným zbytkem cukru.

Informace o značce

Vinařskou firmu založil vlastními prostředky Tomáš Krist v roce 1996 a navázal tím na rodinnou tradici. Od začátku si stanovil jasný cíl: stát se absolutní špičkou. Sídlí v obci Milotice nedaleko Kyjova, kde hospodaří na 12 ha vlastních vinic. Z ročníku 2000 uvedl na trh prvních pět vín, z ročníku 2001 už jich bylo patnáct. V současné době nabízí přes padesát druhů lahvových vín.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací
Vinařství používá jak hrozny z vlastní produkce, tak hrozny nakoupené většinou od rodinných příslušníků. Zásadou je celoroční dohled nad vinohrady, ze kterých hrozny nakupují.

Tomáš Krist zmodernizoval sklep a kompletně jej vybavil nejnovější technologií nerezových tanků s řízeným kvašením. Od minulého roku má také novou technologii na výrobu červených vín. Kvalitní víno se podle něj bez dobré technologie dělat nedá.

Svoji pozici malého moravského vinaře vnímá Tomáš Krist jako výzvu, je přesvědčen o tom, že speciální série vín jsou cestou, jak mohou malí vinaři na trhu uspět. Jeho krédo - pouštět na trh v láhvích pouze ta vína, o kterých je přesvědčen, že pro ně udělal maximum - přineslo nejenom v poslední době řadu úspěchů. Mezi nejčerstvější přírůstky do galerie úspěchů bezesporu patří jedna zlatá a dvě stříbrné medaile z jedné z největších světových výstav Vinalies Internationales 2008 Paris, dále pak ohlas který vína z vinařství Krist sklidila na Monte Carlo Vine Festival a v neposlední řadě i zařazení šesti vín do Národního Salonu Vín ČR 2008.

Zobrazit méně informací

Související produkty