La Fontaine de La Pouyade Cognac Grande Champagne 0,7 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 6198 bodů

Země: FrancieStáří: minimálně 80 let
Objem: 0,7 l% alkoholu: 40
24 x hodnoceno

Více informací

La Fontaine de la Pouyade Cognac je v péči čtrnácté generace rodu Plantevigne-Dubosquet sídlícího v kraji Cognac již od 17. století. Jeho název je vyhrazený pro vynikající koňaky vybrané jako skutečné dědictví a odkaz jedinečného know-how přenášeného z generace na generaci. Během slepé degustace porazil velikány jako Louis XIII, nebo Hennessy Richard.

Vyrábí se výhradně z hroznů ze srdce regionu Grande Champagne a je blendován z velmi starých eaux-de-vieux uchovávaných v demižonech, do kterých se stáčí, jakmile dosáhne vrcholu zrání v dubových sudech. Každý krok v procesu je pečlivě kontrolován, aby bylo zaručeno, že tento vzácný a výjimečný produkt dosáhl vrcholu rafinovanosti a jemnosti. Stáří tohoto koňaku je minimálně 80 let!

Všechny hrozny použité při tvorbě La Fontaine de La Pouyade pochází výhradně z vápencových kopců vymezené oblasti Grande Champagne - Premier Cru. Tam, kde sluneční paprsky působí nejintenzivněji. Toto malé území dodává velmi nízký hektarový výnos, umožňuje však podstatně delší zrání v dubových sudech, po kterém koňaky rozvíjejí vůně a chutě, jejichž složitost a délka nemají konkurenci.

Destilace se provádí podle tajného, přísně střeženého a  starověké postupu, který bude později při degustaci odkrývat širokou a harmonickou paletu vůní pikantních parfémů, ovoce a květin, jako jsou falky a kosatce, tolik specifických pro Grande Champagne. Před jarem koňak započíná proces zrání ve starých dubových sudech vyráběných výhradně ze srdce dřeva stromů z oblasti Tronçois a Limousin, aby poté zrál pod neustálým dohledem pozorných majitelů a sklepmistrů po řadu generací.

La Fontaine de la Pouyade je prezentován v křišťálové ručně vyráběné karafě zapečetěné voskem. Viněta je vyráběna z 24 karátového zlata rukou zlatníka ve městě Cognac. Design láhve je replikou láhví ze 17. století produkovaných rodinou Dubosquet. Každá karafa je označena ručně vyrytým jedinečným číslem. Po celém světě je k dispozici pouze velmi omezený počet láhví. Skladem láhev M047.

V naší nabídce naleznete i miniaturu tohoto koňaku.

Související produkty