Louis Girardot Brut 0,75 l Zobrazit větší

Louis Girardot Brut 0,75 l

490 Kčs DPH (653 Kč/l)

Běžná cena 550 Kč

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 98 bodů

Země: Česká republikaObjem: 0,75 l
% alkoholu: 12
11 x hodnoceno

Více informací

Ušlechtilý, elegantní sekt s vytrvalým a velmi jemným perlením. Král mezi sekty značky Bohemia Sekt. K jeho výrobě jsou vybírány pouze ty nejlepší ročníky. Má světle zelenozlatou barvu, lehkou a jemnou vůni a harmonickou chuť s náznakem zralých jader vlašských ořechů. Vyrábí se tradiční klasickou francouzskou metodou kvašení a zrání v lahvích. Pro svůj vzácný a vznešený charakter se skvěle hodí pro velmi výjimečné a slavnostní příležitosti.

Informace o značce

Vinařská tradice sídelního města společnosti, Starého Plzence, sahá až do středověku, kdy prameny uvádějí první písemné zprávy o vinařských sklepích zdejších klášterů. Vznik firmy ve Starém Plzenci se datuje do roku 1942. První šumivé víno se objevilo na trhu v roce 1945 pod názvem Black Widow, vzápětí začala výroba Château Radyně.
Zobrazit více informací Zobrazit méně informací
Na přelomu čtyřicátých a padesátých let zde dočasně působil francouzský odborník Louis Girardot, který předával svým českým kolegům svoje zkušenosti z výroby šampaňského vína. Od roku 1953 se firma začala specializovat na produkci šumivých vín. Objem výroby pak zvolna stoupal až do roku 1970, kdy došlo k prudkému nárůstu výroby. Na trhu sektů se objevila nová, velmi ambiciózní značka Bohemia Sekt, jejíž prodeje zanedlouho po uvedení na trh pokořily hranici jednoho milionu litrů za rok.

Významným dnem historie značky byl 1. leden 1991, kdy vznikl delimitací ze státního podniku České vinařské závody Praha samostatný právní subjekt, který získal v červenci 1995 název BOHEMIA SEKT, a.s. Společnost si buduje na jižní Moravě surovinové zázemí prostřednictvím vlastních vinic i smluvních dodavatelů hroznů. Sekty značky Bohemia Sekt jsou oblíbeny pro svou nezaměnitelnou harmonii, jemný, ale přesto svěží buket, a elegantní, mimořádně čistou chuť. Z četných vinařských soutěží si každoročně odnášejí řadu ocenění. Proto vedle své popularity a prestižní image na domácí scéně získávají renomé i na dalších evropských a světových trzích.

Zobrazit méně informací

Související produkty