Martell V.S. 0,7 l Zobrazit větší

Martell V.S. 0,7 l

690 Kčs DPH (986 Kč/l)

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 138 bodů

Země: FrancieStáří: 5 - 7 let
Objem: 0,7 l% alkoholu: 40
28 x hodnoceno

Více informací

Martell V.S. je velmi lehký koňak, který se vyznačuje světle zlatou barvou. Ve vůni ucítíme tropické ovoce a zelené jablko. Chuť je přitom zaoblená, lahodná a svěží, harmonicky vyvážená. Ideální v kombinaci s uzenými sýry. Může být základem pro míchání long drinků a prémiových koktejlů.

Informace o značce

1. 9. 1715 umírá ve Versailles francouzský král Louis XIV. Stejného dne založil Jean Martell, mladý obchodník z Jersey, podnik v kraji Cognac, na březích řeky Charente a dal tím vzniknout prvnímu z velkých producentů francouzských cognaců z tohoto věhlasného kraje. Za života Jeana však ještě Martell neprodukoval svůj vlastní cognac, nýbrž obchodoval s produkcí ostatních domů.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Rodinný erb sahá hluboko do středověku. Je na něm znázorněný rorýs sedící na stuze nad třemi palicemi. Od prvopočátku domu je rodinný erb užíván jako symbol značky Martell. Během historie prošel erb několika úpravami až do podoby, jak jej známe dnes.

Po náhlé smrti Jeana Martella v roce 1753 převzala rodinný podnik jeho manželka Rachel. Neustálý růst podniku a zároveň určité zábrany v produkci eau-de-vie ostatních producentů, se kterými Martell obchodoval, vedly Rachel k razantnímu kroku. Pořídila typické regionální stavení „Gatebourse“ s vinicemi a sklepy a začala výrobu vlastních eau-de-vie.

Její synové Jeanovi a Frédéricovi Gabrielovi pokračovali v rodinné tradici a práci svého otce. Zahraniční obchod vzkvétá a brzy přichází i první dodávka sudů s cognacem do nově se formujících Spojených států amerických. V roce 1808 uděluje král George III společnosti Martell dovozní licenci, čímž se Martell stává jedničkou na anglickém trhu.

V současnosti je Martell jedním z předních výrobců koňaku. Díky tradici a nesmírné péči si právem vydobyl své místo mezi největšími výrobci. 

Zobrazit méně informací

Související produkty