Navarre Vieille Réserve Grande Champagne 0,7 l Zobrazit větší

Navarre Vieille Réserve Grande Champagne 0,7 l

4 950 Kčs DPH (7 071 Kč/l)

Běžná cena 5 300 Kč

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 990 bodů

Země: FrancieStáří: 35 až 50 let
Objem: 0,7 l% alkoholu: 45
25 x hodnoceno

Více informací

Navarre Vieille Réserve Grande Champagne je aromatický cognac, kterému dominuje chlapské „rancio“ se širokou paletou těžších chutí. Přesto si zachovává elegantní svěžest a uhlazenou hořkost. Na závěr výrobního procesu se oproti zvyklostem cognac neředí vodou. Disponuje tudíž vyšším obsahem alkoholu, než je obvyklé.

Navarre je malý producent ze srdce Grande Champagne, jehož produkty ocení opravdoví znalci. Nepoužívá filtrační procesy, ani nepřidává žádná povolená aditiva. To celé kvůli zachování všech přírodních nuancí

Informace o značce

Rodina Navarre působí v regionu Angumois od 14. století, cognac začali produkovat v 18. století. Vlastní jedenáct hektarů vinic exkluzivně situovaných v centru Grande Champagne. Z těchto jedenácti hektarů je 6% vyhrazeno odrůdám Folle Blanche a Colombard. Na zbytku vinic se nejčastěji pěstuje odolná réva Ugni Blanc. Při výrobě svých produktů se rodina drží původních tradic a postupů. Ruční sběr hroznů, nepřetržitá kontrola destilace a dlouhého zrání je pro tento unikátní cognacový dům samozřejmostí. Destilace probíhá v malém měděném kotli typu alambic. Na kompletní výrobu od sběru hroznů až po lahvování si osobně dohlíží pan Jacky Navarre. Cognac zraje v dubových sudech z oblasti Limousin v nejtěsnější blízkosti řeky Charente, na krásném rodinném pozemku a je té nejlepší kvality. Rodina Navarre zastává moto „nechť příroda vykoná většinu práce sama“. Při výrobě se nepoužívá žádných filtračních procesů a nejsou použita žádná aditiva. Jacky Navarre se v regionu těší velkému respektu a je právem nazýván jako ten pravý „artisan“ producent.

Související produkty