Vážení zákazníci, vzhledem k aktuální vytíženosti přepravních společností se může prodloužit dodací lhůta oproti standardu o 1-2 pracovní dny.

Hennessy 8

Každá láhev si najde svého majitele, to platí i pro jednu z nejluxusnějších láhví na světě - Hennessy 8. Obal o 25 vrstvách, kdy každá představuje 10 let historie značky, ukrývá pravý poklad. Měli jsme tu čest jednu předat.

Umělec Arik Levy vytvořil láhev z ručně foukaného křišťálu z dílny Baccarat. Jde o osm do sebe zasunutých kruhů, které představují osm generací master blenderů a taktéž osm různých Eau-de-Vie obsažených v blendu. Karafa je tedy sama o sobě jedinečným uměleckým dílem. Yann Fillioux, odstupující master blender vybral 7 sedm Eau-de-Vie, které představují sedm po sobě jdoucích generací master blenderů značky. Tu poslední, osmou, vybral jeho nástupce Renaud Fillioux de Gironde. Právě to symbolizuje osmou generaci rodiny Fillioux. Pro Yanna Filliouxe se unikátní blend stal splněným snem: „Číslo 8 je odvěkým symbolem dokonalosti. Pro mě ztělesňuje ideální jasnost a právě již zmíněnou absolutní dokonalost,” uvedl Fillioux.

Prohlédněte si celou naší nabídku koňaku domu Hennessy.

Karafa Hennessy 8 je uložena v dubové kazetě vyrobené z dubových prutů pocházejících z truhlářské dílny La Sarrazine. Umělec Arik Levy sestrojil tento návrh v 25 vrstvách, kdy každá představuje 10 let historie značky. Kazeta sama svým tvarem a provedením symbolizuje řeku Charente, která protéká oblastí Cognacu. Zevnitř kazety pak září měděné řečiště.

Každá karafa je jednotlivě číslovaná, podepsaná návrhářem láhve a může být personalizovaná dle požadavku. Doprovází ji elegantní kufřík obsahující 4 degustační skleničky, které navrhl před 30 lety Georg Riedel a Yann Fillioux. Ty byly reeditované speciálně pro tento koňak. Součástí je i pipeta ze sudového dřeva a držák na korek. Je zde přiložena i publikace ukazující příběh Hennessy 8. Pro celý svět bude vyrobeno 250 láhví, přičemž jedna láhev vyjde na 1,300.000 korun.