Penny Blue X.O. Batch 005 0,7 l Zobrazit větší

Penny Blue X.O. Batch 005 0,7 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 440 bodů

Země: MauriciusStáří: 11 - 15 let
Objem: 0,7 l% alkoholu: 43,1
7 x hodnoceno

Více informací

Stejně jako známka Modrý Mauricius, je i tento rum výjimečný a oprávněně se stal předmětem sběratelského zájmu milovníků rumů z celého světa. Doug McIvor z Berry Bros & Rudd a Medine Master Distiller, Jean Francois Koenig , vybrali 14 nejlepších sudů na samém vrcholu jejich zralosti a z nich vytvořili jedinečný raritní rum. Penny Blue je non- chillfiltrovaný rum a byl lahvován na 43,1 % objemu alkoholu tak, aby vynikly všechny jeho jedinečné chutě a vůně. Penny Blue XO #005 je vyroben pouze v 10 290 kusech, což mu dává punc exklusivity. Jeho vlastnosti jsou ovlivněny i tím, že zraje v sudech, ve kterých dříve zrála whisky a bourbon.


Penny Blue X.O. má sytě jantarovou barvu se zlatavými odlesky. Aroma tropického ovoce doplňují náznaky eukalyptu, pomerančové marmelády a orientálního koření. Chuť je překrásně vyvážená s tóny dubu, pomerančové kůry a karamelu. 


Název je inspirován slavnou známkou Penny Blue, v Čechách je známá jako Modrý Mauricius, vytištěné na Mauriciu v roce 1847, která se časem stala sběratelským fenoménem a synonymem něčeho naprosto ojedinělého.

Související produkty