Penny Blue X.O. Batch 02 0,7 l Zobrazit větší

Penny Blue X.O. Batch 02 0,7 l

Již se neprodává

Nákupem získáte: 440 bodů

Země: MauriciusObjem: 0,7 l
% alkoholu: 43,2Stáří: 11 let
7 x hodnoceno

Více informací

Stejně jako známka Modrý Mauricius, je i tento rum výjimečný a oprávněně se stal předmětem sběratelského zájmu milovníků rumů z celého světa. Doug McIvor z Berry Bros & Rudd a Medine Master Distiller, Jean Francois Koenig , vybrali 14 nejlepších sudů na samém vrcholu jejich zralosti a z nich vytvořili jedinečný raritní rum. Penny Blue je non- chillfiltrovaný rum a byl lahvován na 43,2 % objemu alkoholu tak, aby vynikly všechny jeho jedinečné chutě a vůně. Zrál ve zvlášť vybraných vyzrálých 22 sudech z amerického dubu, ve kterých před tím zrála prvotřídní whisky (30%), bourbon (30%) a ve francouzských dubových sudech po skvělém koňaku (30%), zbylých 10% je první edice Penny Blue batch 01.

Penny Blue X.O. má sytě jantarovou barvu se zlatavými odlesky. Aroma tropického ovoce doplňují náznaky eukalyptu, pomerančové marmelády a orientálního koření. Chuť je překrásně vyvážená s tóny dubu, pomerančové kůry a karamelu. 

Název je inspirován slavnou známkou Penny Blue, v Čechách je známá jako Modrý Mauricius, vytištěné na Mauriciu v roce 1847, která se časem stala sběratelským fenoménem a synonymem něčeho naprosto ojedinělého.

Související produkty