Pineau des Charentes François Peyrot Blanc Vieux 12 Y.O. 0,75 l Zobrazit větší

Pineau des Charentes François Peyrot Blanc Vieux 12 Y.O. 0,75 l

790 Kčs DPH (1 053 Kč/l)

Skladem

Nákupem získáte: 158 bodů

Země: FrancieObjem: 0,75 l
% alkoholu: 18Stáří: 12 let
15 x hodnoceno

Více informací

Pineau Blanc Vieux 12 Y. François Peyrot je dvanáctileté pineau z oblasti Grande Champagne. Barva je měděná s odlesky zlata. Aroma je komplexní, v chuti se odhalují tóny medu, čerstvých hroznů a zázvoru. Velmi elegantní balance mezi hořkostí, alkoholem a cukrem. Zakončení je velice dlouhé. Doporučujeme podávat s „Foie Gras“ nebo modrým sýrem.

Informace o značce

Společnost Francois Peyrot, která se již po 3. generaci věnuje výrobě cognaku, se vyznačuje silným rodinným duchem. V současnosti se vinice „Les Bergeronettess“ rozkládají na 25 hektarech v oblasti Grande Champagne 1er Cru. Říká se, že prapradědeček Jean Baptiste položil základy této rodinné výroby v roce 1893 a vnesl do ní ducha výroby cognaku. Ve skutečnosti to všechno začalo v roce 1956, kdy prarodiče Mathilde a Jean, začali s produkcí cognaku na 7 hektarech vinic. Nejprve dodávali cognac na úrovni velkoobchodu. V roce 1970 zavedli rodiče Francois a Gizele vlastní značku, pod kterou i začali prodávat první produkci cognaku V.S.O.P. s názvem „Cognac Francois Peyrot“. Jejich děti dodnes s nadšením pokračují v tradici výroby a vyvíjí úsilí, aby co nejlépe dokázali pokračovat v jejich krocích.
Jejich filozofie zní: „Kultivovat víno s vášní a respektem“. V posledních dvaceti letech rodina věnuje zvláštní péči kultivaci vína a klade důraz na kvalitu nikoliv na kvantitu. Zavedli novou technologii šetrnou k životnímu prostředí – tzv. „culture raisonnée“ – (promyšlená kultivace vinic).Tato metoda umožňuje udržovat harmonii fauny a flóry a díky ochraně travin na vinohradu také bez nutnosti použití pesticidů a chemických fertilizátorů.

Související produkty