Quinta do Portal - kolekce portské 100 let

Již se neprodává

Nákupem získáte: 1699 bodů

Země: Portugalsko% alkoholu: 20
11 x hodnoceno

Více informací

Kolekce portských vín Quinta do Portal - 100 let.


Portské ve stáří 10, 20, 30 a 40 let. Elegantní černé láhve s neotřelým designem uchvátí každého milovníka portských vín. Kolekce je uložena v dřevěném kufříku.


Portal Tawny 10 Y.O. je cuvée odrůd Tinta Roriz a Touriga Franca, které zrálo 10 let v dubových sudech. Vyznačuje se jedinečnou elegancí a vyvážeností. Má intenzivní aroma vlašských ořechů a mandlí s chutí po sušeném ovoci. Podávat by se mělo mírně vychlazené. Je výborné v doprovodu sladkých krémů či foie-gras.


Portal Tawny 20 Y.O.
Hrozny použité pro toto portské víno jsou mačkány starou metodou „šlapání nohou“ a poté je víno uloženo na 20 let do dubových sudů. Při prvním nalití vína do sklenice se otevře jedinečné komplexní aroma sušeného ovoce a fíků. Výborné v doprovodu ovocných koláčů či výběrového doutníku.


Portal Tawny 30 Y.O.
Toto portské víno je vyrobené ze sběrů z nejlepších let. Číslo 30 na lahvi prozrazuje průměrný věk použitých sběrů. Tato vína se míchají, aby bylo dosaženo chuti, která je určitou rovnováhou mezi svěžím bujným mládím a váženým klidným stářím. Podáváme při teplotě 15-16°C.


Portal Tawny 40 Y.O.
Více než 40 let stará směs portských tawny vín má intenzivní eleganci a unikátní chuť. Správná doba zrání je pro víno velmi důležitá k dosažení ideálního bodu zralosti a tím k nenapodobitelnému charakteru. Výsledné víno je jantarové barvy a opravdu delikátní chuti. 4Otileté tawny je tím nejlepším, co lze v této kategorii nabídnout.

Související produkty