Rémy Martin Louis XIII Time Collection 0,7 l

1203520

Již se neprodává

Nákupem získáte: 39600 bodů

Země: FrancieStáří: 70 let
Objem: 0,7 l% alkoholu: 40
23 x hodnoceno

Více informací

Rémy Martin LOUIS XIII Time Collectin „The Origin-1874“ je první edice ze tří speciálních limitovaných edicí představujících milníky v historii LOUIS XIII.

Rémy Martin LOUIS XIII Time Collection: „The Origin-1874“ je dokonalou replikou původní láhve. Originální dekantér měl 13 hrotů na každé straně (dnes pouze 10) a na své přední části měl vyraženo královské fleur-de-lys. Zátka nebyla v podobě královského znaku, ale zpodobňovala miniaturní obrácený dekantér se symbolickými hroty.

Dekantér Rémy Martin LOUIS XIII Time Collection „The Origin- 1874“ je uložen v elegantní boxu, který je jakoby utkán z kovu v odstínu zlatého champagne a je moderní interpretací původního proutěného koše, ve kterém byl původně dekantér uložen.

Celý poutavý příběh zrodu dekantéru LOUIS XIII si můžete přečíst zde.

Další výjimečnou sběratelskou záležitostí a především investicí je Louis XIII. Le Jeroboam, který se od standardní láhve Louis XIII liší mimo jiné objemem tří litrů. Vzhledem k jeho extremní limitovanosti ho nenaleznete v naší standardní nabídce, v případě zájmu nás prosím kontaktujte.

Informace o značce

Sláva Rémy Martin House začala již v roce 1724, kdy byl tento koňak založen mladým vinařem, panem Rémy Martinem. Roku 1738 byl tento koňak oceněn francouzským králem Ludvíkem XV., který mu jako jedinému dovolil založit další vinice navzdory zákonu, který jejich rozšiřování již neumožňoval. Roku 1848 uvedl Rémy Martin první koňak s označením "Fine Champagne Cognac". O 22 let později byl uveden mýtický symbol "Centaur", který reprezentuje dokonalé spojení člověka s přírodou.

 V současnosti je značka vlastněna společností Rémy Cointreau, založenou v roce 1991. Oproti konkurenci, kde stáří základní produkce dosahuje cca 6ti let, se v roce 2012 nechala společnost RÉMY MARTIN slyšet, že její škála bude začínat na 10 letech zrání. Tato značka je špičkou v produkci takzvaných „Fine Champagne Cognac“. Eaux-de-vie používané v produktech Rémy Martin pocházejí z dvou nejlepších regionů –  Grande Champagne a Petite Champagne. Půdu v těchto oblastech má totiž nejkvalitnější složení pro proces zrání. Neváhejte tedy a nechte se hýčkat tradičním zpracováním, vyváženou chutí a nezaměnitelným aroma těch nejlepších cognaců. 

Související produkty