Riesling Niagara River Reif Estate Winery 2018 0,75 l Zobrazit větší

Riesling Niagara River Reif Estate Winery 2018 0,75 l

329 Kčs DPH (439 Kč/l)

Skladem

Nákupem získáte: 65 bodů

Země: KanadaObjem: 0,75 l
Barva (víno): Bílé% alkoholu: 12
5 x hodnoceno

Více informací

Riesling Niagara River má vůni bohatou na tóny zralého ovoce – hrušky, broskve a jablka a především v ní ucítíte bohaté medové tóny. V chuti objevíme lehkou sladkost ovoce a dotek citrusů vyváženou svěží kyselinkou. Je to víno velmi přátelské k široké paletě jídla, můžeme ho párovat s rybami, mořskými plody, drůbeží nebo vepřovým kari.Hrozny pocházejí z keřů, které jsou unikátní směsí tří klonů, dva pocházejí z německých vinic a jeden z francouzského Alsaska. Riesling tak má opravdu ojedinělý styl a strukturu. Vinný mošt prochází pomalou, chladnou fermentací (12°C) za použití speciálních kvasinek, což umožňuje maximální zachování bohatosti vůně a chuti. Zbytkový cukr 12,5 g/l, celková kyselina 8 g/l.V roce 2018 bylo chladné jaro a vinice se pomalu probouzely. Léto ale přineslo suché a teplé počasí ideální pro zrání hroznů. Příroda však vinaře překvapila, přišlo velmi vlhké počasí. Sklizeň proto musela proběhnout velice rychle, aby se hrozny uchránily před deštěm, který by neblaze ovlivnil jejich kvalitu.

Informace o značce

Tradice tohoto rodinného vinařství začala již v 17. století v Německu. Vinařství Reif Estate Winery Kanadě založil v roce 1982 Ewald Reif, který byl původem právě z Německa. Později vinařství převzal jeho synovec Klaus Willy Reif, který je současným presidentem. Jeho podpis najdeme na zadní etiketě lahví.

50 hektarové vinařství se rozprostírá v nejteplejší části Ontaria, sub-apelaci Niagara river, která je součástí apelace Niagara Peninsula (Niagarský poloostrov). První vinná réva zde byla vysazena již v roce 1977. Východně orientované svahy a dlouhé vegetační období jsou ovlivňovány řekou Niagara, kdy proudy vzduchu odvádějí chladné časné jaro a první podzimní mrazy. Místní vinná réva patří mezi nejstarší v regionu, což je přínosné v chladnějších klimatických podmínkách, protože hrozny na starších keřích dozrávají dříve. Půda je tvořena směsí jílu, štěrku a hlíny a je bohatá na nerostné látky a stopové prvky.

Vinice umožnují vytvořit vína plná, intenzívní chuti a charakteru. Vína nesou pečeť té nejvyšší kvality, vinařské autority VQA/The Vintners Quality Alliance.Rodinné vinařství Reif Estate Winery produkuje odrůdy bílého vína Chardonnay, Riesling, Gewurztramin a Sauvignon Blanc nebo u vína červeného odrůdy Cabernet Sauvignon, Shiraz nebo Merlot.

Související produkty