Rum Oliver Pack Zobrazit větší

Rum Oliver Pack

Již se neprodává

Nákupem získáte: 500 bodů

Země: Dominikánská republika
24 x hodnoceno

Více informací

Rumy značky Oliver&Oliver představují vrcholné umění mistrů palírníků. Tato značka dala vzniknout mnoha dnes již legendárním rumům. V našem balíčku rumů naleznete jak známější rumy Presidente Marti, nebo Cubaney, tak i méně známější Puntacana Tesoro. K tomuto balení dostanete navíc ZDARMA 2 originální skleničky značky Oliver.

Variantu v dřevěné dárkové bedně naleznete zde.

Cubaney Elixir del Caribe 0,7 l je jeden z nejznámějších rumů z Dominikánské republiky. Dvanáct let zraje v dubových sudech, následně je přidáno malé množství šťávy z hroznů odrůdy Pedro Ximenez a výsledný elixír tak získává mimořádnou chuť a poskytuje jedinečný chuťový zážitek. Je opravdu dokonale vyvážený a velice jemný.

Presidente Marti 15 Y.O. 0,7 l má hnědočervenou až mahagonovou barvu. Vůně je příjemně jemná, lehce dřevitá – odkazující na patnáct let, které strávil v sudech po bourbonu. Můžeme v ní lehce cítit čokoládu, hnědý cukr a karamel. Chuť je příjemně sladká, karamelová, poté se přidává nádech vanilky.

Puntacana Club Tesoro 0,7 l je opravdovým gurmánským zážitkem. Je to rum plný síly s lehce sušší, zemitou vůní rašeliny. Dobře strukturovaný, se stabilní, lehce štiplavou chutí a dozvukem rozinek. To vše je výsledkem zrání v sudech použitých po skotské single malt whisky Tomatin. Plné tělo a dokonalá harmonie – to je poklad z řady Puntacana Club.

Pack obsahuje: Cubaney Elixir del Caribe 0,7 l, Presidente Marti 15 Y.O. 0,7 l, Puntacana Club Tesoro 0,7 l a 2 sklenky Oliver.

Informace o značce

Oliver & Oliver Ltd.

Od koloniálních dob se Kuba těšila pověsti jednoho z předních světových výrobců rumů. Jedněmi z nejlepších příkladů předního postavení Kuby ve výrobě rumu byly rumy vyrobené rodinou Oliverových v průběhu 19. století. Don Juanillo Oliver, patriarcha rodu, se po své emigraci na Kubu na konci 18. století věnoval sklizni a zpracování cukrové třtiny a jejích derivátů. Rodina Oliverových brzy expandovala do výroby rumu a koncem 60. let 19. století byly „rones anejos  (vyzrálé rumy)“ vyrobené Oliverovými hodnoceny jako jedny z nejlepších na světě. 

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

 V důsledku revoluce v roce 1959 mnoho původních členů rodiny Oliverových Kubu opustilo a jejich potomci se usadili v Evropě a Americe. Koncem 80. let 20. století se jeden člen nové generace Oliverových mohl vrátit na Kubu, kde ho jeho zvídavost ohledně minulosti dovedla k bádání v historii rodiny. Při zkoumání dobře střežených rodinných archivů a dokumentů objevil originální vzorce na výrobu kubánského rumu vyvinuté Oliverovými. 

Nová generace Oliverových povzbuzená znovuobjevením kořenů své rodiny se zavázala, že dá světu kubánský rum, který kdysi jméno Oliver proslavil. Za ideální místo pro nový závod byla zvolena Dominikánská republika, jelikož se těší stejně horkému a vlhkému podnebí a stejným topografickým a geologickým vlastnostem jako Kuba. Návrh a zařízení závodu bylo dílem skupiny kubánských inženýrů, kteří soustavně emigrovali do Dominikánské republiky a kteří zůstali, aby pomohli s provozem závodu po jeho dokončení.

Oliverovi rovněž najali skupinu kubánských „maestros roneros (mistrů výroby rumu)“, kteří tehdy žili v Dominikánské republice v exilu. Tito kubánští maestros roneros sebou přinesli desítky let zkušeností s výrobou kubánského rumu a jako takoví byli ideálními odborníky ovládajícími své řemeslo potřebnými pro to, aby Oliverovým pomohli uskutečnit jejich sen. Do roku 1990 se tento sen stal skutečností a po více jak stoleté přestávce si tak nyní pravou a výtečnou řadu kubánských rumů vyráběných Oliverovými v minulosti mohou vychutnat znalci rumu na celém světě.

Nejlepší rum na světě vyrábějí Kubánci v Santo Domingu, o čemž svědčí řada ocenění, například zařazení rumů Cubaney Centenario, Cubaney 21 anos, Unhiq Malt Rum XO mezi nejlepší světovou desítku a jedničku v Dominikánské republice!

Zobrazit méně informací

Související produkty