Salabka - La Reine Cuvée Royale 0,5 l Zobrazit větší

Salabka - La Reine Cuvée Royale 0,5 l

460 Kčs DPH (920 Kč/l)

Běžná cena 490 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 92 bodů

Země: Česká republikaObjem: 0,5 l
Barva (víno): Bílé% alkoholu: 13
3 x hodnoceno

Více informací

Salabka - La Reine je cuvée odrůd Chardonnay a Sylvánské zelené. Má žluto-zelenou barvu. Ve výrazném aroma dominují tóny sladké hrušky a bylinek. Chuť je plná a šťavnatá s dlouhou perzistencí. Netradiční a atraktivní láhev.

Informace o značce

První zmínku o trojské vinici (rok 1228) najdeme v archivech Jiřského kláštera na Pražském hradě. Víno pro české krále se zde tehdy pěstovalo generaci za generací. Od 18. století nese malý pozemek, na kterém se nyní rozléhá vinice, jméno po svém majiteli, Janu Kašparu Salabovi. Novodobá historie současné podoby vinice Salabka započala v letech 1953 - 1955. Vinici, zničenou komunistickým režimem, pomohl zachránit profesor Vilém Kraus. Na základě jeho doporučení byl zachován starý klon Ryzlinku Rýnského. Později byly vysázeny především odrůdy Rulandské modré, bílé i šedé, Neronet a méně obvyklé typy jako je Hibernal, Johanniter, Viogner nebo Chenin blanc. Celkem 10 000 sazenic vinné révy bylo osobně dovezeno z Francie stejně jako v době Karla IV.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Vinice Salabka se rozkládá na ploše o rozloze 4,5 hektarů na pravém břehu řeky Vltavy. Její víno je pěstováno na jihozápadním svahu mezi Trojou a Bohnicemi. Toto jedinečné umístění v kombinaci s podložím tvoří ideální podmínky a umožňuje révě růst tím nejlepším způsobem. V bezprostřední blízkosti Botanické zahrady je Salabka největší vinicí v Praze, plodící víno prvotřídní kvality. Ve snaze udržet nejvyšší kvalitu hroznů je redukován jejich počet. Výsledkem je výroba přibližně 20 000 láhví vína ročně. Tento důraz na kvalitu začíná již u technologie, která je k výrobě vína používána. Ručně tepaný měděný kotel byl vyroben u Bodensee rodinou Holstein tradičním způsobem předávaným z generace na generaci. V roce 2016 ve vinařství začala i výroba ovocných destilátů. Salabka je tak skutečnou první palírnou v Praze.

Zobrazit méně informací

Související produkty