Shiraz Reif Estate 2017 0,75 l Zobrazit větší

Shiraz Reif Estate 2017 0,75 l

429 Kčs DPH (572 Kč/l)

Skladem

Nákupem získáte: 85 bodů

Země: KanadaObjem: 0,75 l
Barva (víno): Červené% alkoholu: 13
8 x hodnoceno

Více informací

Shiraz Reif Estate Winery je elegantní suché červené víno s malinově-švestkovou vůní, na patře ucítíme jemné pepřové tóny s lehkým dotekem zralého ovoce. Výborně se hodí ke grilované zelenině a vepřové panence.Fermentace a následně zrání probíhá v nerezových tancích, díky čemuž si výsledný produkt zachovává své typické odrůdové vlastnosti: lehké tělo a styl, zároveň ale i komplexitu doznívající na patře. Zbytkový cukr je 3g/l, kyselina 4,6 g/l. Zrát může ještě dalších 3-5 let.

Informace o značce

Tradice tohoto rodinného vinařství začala již v 17. století v Německu. Vinařství Reif Estate Winery Kanadě založil v roce 1982 Ewald Reif, který byl původem právě z Německa. Později vinařství převzal jeho synovec Klaus Willy Reif, který je současným presidentem. Jeho podpis najdeme na zadní etiketě lahví.

50 hektarové vinařství se rozprostírá v nejteplejší části Ontaria, sub-apelaci Niagara river, která je součástí apelace Niagara Peninsula (Niagarský poloostrov). První vinná réva zde byla vysazena již v roce 1977. Východně orientované svahy a dlouhé vegetační období jsou ovlivňovány řekou Niagara, kdy proudy vzduchu odvádějí chladné časné jaro a první podzimní mrazy. Místní vinná réva patří mezi nejstarší v regionu, což je přínosné v chladnějších klimatických podmínkách, protože hrozny na starších keřích dozrávají dříve. Půda je tvořena směsí jílu, štěrku a hlíny a je bohatá na nerostné látky a stopové prvky.

Vinice umožnují vytvořit vína plná, intenzívní chuti a charakteru. Vína nesou pečeť té nejvyšší kvality, vinařské autority VQA/The Vintners Quality Alliance.Rodinné vinařství Reif Estate Winery produkuje odrůdy bílého vína Chardonnay, Riesling, Gewurztramin a Sauvignon Blanc nebo u vína červeného odrůdy Cabernet Sauvignon, Shiraz nebo Merlot.

Související produkty