Slivovice Fassbind 0,7 l - La Vieille Prune Zobrazit větší

Slivovice Fassbind 0,7 l - La Vieille Prune

1 179 Kčs DPH (1 684 Kč/l)

Běžná cena 1 260 Kč

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 235 bodů

Objem: 0,7 lDruh destilátu nebo likéru: Slivovice
% alkoholu: 40
15 x hodnoceno

Více informací

Jemný destilát ze zcela zralého ovoce. Dlouhou dobu zraje v dřevěných sudech. Je vyroben podle tradičního domácího receptu. Vyznačuje se harmonicky dokonalou chutí.


Samotné výrobě této skvělé slivovice předchází velmi pečlivý výběr ovoce. Všechny plody musí být dokonale zralé a bez jakékoliv známky napadení či hniloby.

Destilace probíhá velmi pomalu a destilát je poté uložen do dubových sudů, kde zraje 10 - 18 měsíců. Doba zrání záleží na síle původního destilátu, ale hlavně na rozhodnutí zkušených destilatérů. Roční odpařování ( tzv.andělský podíl ) činí přibližně 2-4% ročně. Dubové sudy pojmou 220 litrů a používají se maximálně 3-4krát, vždy po důkladné revizi.

Po ukončení zrání je destilát podroben následnému zušlechťování. Jedná se především o přídavek čistě přírodního výtažku ze sušených švestek. Tento proces probíhá v dřevěných kádích, do kterých se navíc přidávají také sušené švestky. Tato tzv." dosage" výsledný produkt zjemňuje, dodává mu jemnou sladkost a ohebnost, harmonickou chuť a především z něj činí produkt na našem trhu naprosto unikátní a nenapodobitelný.

Související produkty