Suavia Bianco Veronese IGT Le Rive 0,75 l Zobrazit větší

Suavia Bianco Veronese IGT Le Rive 0,75 l

2503660

Již se neprodává

Nákupem získáte: 146 bodů

Země: ItálieObjem: 0,75 l
% alkoholu: 13,5
1 x hodnoceno

Informace o značce

Suavia je starobylé jméno pro Soave. Toto jméno se pro rodinné vinařství Tessari stalo osudem, protože Soave pro její členy znamená vše. Jejich kořeny jsou zapuštěny hluboko do místní černé země, která plodí křišťálově světlé hrozny. Vína Suavia jsou vtělením tohoto kontrastu a harmonie, která se z něho rodí. Lidé na vinařství Soave, podobně jako jiní profesionálové, nedělají nic jiného. Jejich životem je bílé víno nebo lépe řečeno víno Soave.

Aby vznikl dobrý příběh je k tomu třeba mít zajímavé místo a jedinečné charaktery postav. Příběh rodiny Tessari (rodiny, která je pěstování vína naprosto oddaná) se odehrává v malé vesničce Fitta, zasazené v severoitalském pohoří Soave Classico. Všude okolo, kam až oko dohlédne, rostou olivovníky a réva. Uprostřed chalup ze zdejšího oblíbeného stavebního materiálu – čediče, stojí malý kostelík. Pokud právě zapadá slunce, je to nejlepší možné prostředí pro vznik poutavého příběhu.

Rodina Tessari se sem přistěhovala v 19. století. Nicméně historie vinařství Suavia se začalo psát až v roce 1982, kdy si Giovanni a Rosetta Tessari uvědomili potenciál zdejšího prostředí a rozhodli se vypěstovat a poprvé sami vylisovat své hrozny a stvořit tím vlastní víno. Tak vznikla nová známka vína – Suavia. 
Historie jména Suavia se váže k místnímu hradu, kde se vystřídalo mnoho princezen, několik princů, ale kupodivu ani jediný žabák. Tato středověká pevnost byla nazvána Soave, zatímco přilehlé městečko se stále nazývá Suavia. Od počátku 21. století píší na vinařství Suavia novodobou historii čtyři dcery Giovanniho a Rosetty.

Související produkty