André Petit Hors d´Age Grande Réserve 0,7 l Zobrazit větší

André Petit Hors d´Age Grande Réserve 0,7 l

10 600 Kčs DPH (15 143 Kč/l)

Běžná cena 11 300 Kč

Skladem

Nákupem získáte: 2120 bodů

Země: FrancieStáří: 60 let
Objem: 0,7 l% alkoholu: 40
9 x hodnoceno

Více informací

André Petit Hors d´Age Grande Réserve je exkluzivní blend velmi starých koňaků ze tří produkčních oblastí. Koňaky zrály v malých dubových sudech déle než dvě generace. Tmavá, mahagonová barva je doprovázena velmi elegantním buketem. Ten v sobě nese těžší tóny vanilky, kůže a kandovaného ovoce. Na patře je velmi harmonický a vyspělý, s perfektní rovnováhou mezi ovocem a dubovým dřevem. Dlouhý a jemný závěr nenechá nikoho na pochybách.

Informace o značce

Historie výroby tohoto malého producenta z Berneuil sahá až do roku 1850. V roce 1965 se Albert Petit, otec současného majitele Jacquese Petita rozhodl ukončit kontrakt s firmou Hennessy a začal vyrábět a prodávat vysoce kvalitní koňak pouze pod svoji značkou. Jacques Petit vlastní 20 ha vinic ve čtyřech nejkvalitnějších produkčních podoblastech apelace Cognac.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací
Produkuje blendovaný koňak nadstandardní jakosti vyhledávaný znalci po celém světě. Rodina Petit pracuje tradičními po generace ověřenými metodami. Dodnes sklízí hrozny ručně a vyznačuje se velice staromódním způsobem destilace, kdy se kotel zahřívá nad otevřeným ohněm. Tento způsob výroby je v rychle se rozvíjejícím koňakovém průmyslu velice vzácný. Při destilaci nejsou používány žádné přístroje na oddělení alkoholu. Jacques Petit je vinař, který vyrábí koňak výrazného typu, ve kterém se odráží jeho pocity, chutě a charakter. Stejně tak jako mnoho dalších malých výrobců z regionu Cognac je zaměřený také na výrobu Pineau des Charentes.
Zobrazit méně informací

Související produkty