Cachaca

Cachaca je brazilský národní nápoj a ročně ho Brazilci vypijí okolo 8 litrů na hlavu. Výrobou tohoto "brazilského rumu" se zabývá okolo 6.000 palíren. Mimo Brazílii se jí nejvíce vypije v Německu, kde většina skončí v obrovsky populárním koktejlu Caipirinha.

#ShowMore#

Typy Cachacy

V zásadě se dnes rozlišují dva typy Cachacy, jednak ta průmyslově vyráběná v obrovských množstvích v destilačních kolonách a potom Cachaca destilovaná ve starých destilačních kotlích, tzv. alembicích. Touto řemeslnou výrobou se zabývá nespočet malých společností a výroba je velmi podobná výrobě klasického rumu. Často se Cachaca nedá pomalu odlišit od smyslově podobného Rhumu Agricole.

 

Cachaca nebo rum

Často lidé hledají Cachaca rum v domnění, že se jedná o druh rumu. Určité odlišnosti tu ale mezi Cachacou a rumem přece jenom jsou. Cachaca se smí vyrábět pouze v Brazílii a ke zrání jsou povoleny sudy z 23 druhů dřeva, ve kterých se skladuje v závislosti na tradici několik měsíců, ale i několik let. Kreativitě se meze nekladou, a tak se pro zrání používají sudy z dubu, ušlechtilých dřevin jako je kurbaryl, vonodřevo nebo nejtvrdší dřevo na světě zvané železné. Další specifikum je povolené procento alkoholu: lahvovat se smí pouze při 38-48% alkoholu. I to je jeden z důvodů, proč existuje takové množství Cachacas, které jsou skvělé pro přímé popíjení.

Nejprodávanější

Cachaca Velho Bareiro Traditional
 
549 Kč
1 položek celkem
Cachaca Velho Bareiro Traditional
549 Kč
Kód: 1345250