Cachaca

Cachaca je brazilský národní nápoj a ročně ho Brazilci vypijí okolo 8 litrů na hlavu. Výrobou tohoto "brazilského rumu" se zabývá okolo 6.000 palíren. Mimo Brazílii se jí nejvíce vypije v Německu, kde většina skončí v obrovsky populárním koktejlu Caipirinha. Je to takový typický "cachaca drink".

#ShowMore# 

Cachaca - druhy

V zásadě se dnes rozlišují dva typy Cachacy, jednak ta průmyslově vyráběná v obrovských množstvích v destilačních kolonách a potom Cachaça destilovaná ve starých destilačních kotlích, tzv. alembicích. Touto řemeslnou výrobou se zabývá nespočet malých společností a výroba je velmi podobná výrobě klasického rumu. Často se Cachaca nedá pomalu odlišit od smyslově podobného Rhumu Agricole, který je typický například pro rumy z Martiniku.

Cachaca vs rum

Často lidé hledají Cachaca rum nebo rum Cachaca v domnění, že se jedná o druh rumu. Určité odlišnosti tu ale mezi Cachacou a rumem přece jenom jsou. Cachaca se smí vyrábět pouze v Brazílii a ke zrání jsou povoleny sudy z 23 druhů dřeva, ve kterých se skladuje v závislosti na tradici několik měsíců, ale i několik let. Kreativitě se meze nekladou, a tak se pro zrání používají sudy z dubu (podobně jako u whisky), ušlechtilých dřevin jako je kurbaryl, vonodřevo nebo nejtvrdší dřevo na světě zvané železné. Další specifikum je povolené procento alkoholu: lahvovat se smí pouze při 38-48% alkoholu. I to je jeden z důvodů, proč existuje takové množství Cachacas, které jsou skvělé pro přímé popíjení. V Brazílii najdeme mimo Cachacy také třtinový brazilský rum, typicky je to rum Santos Dumont

Nejprodávanější

Cachaca Magnífica Tradicional Ipê
Cachaca Magnífica Tradicional Ipê 1 l
Skladem do 2 dnů
Kód: 1345300
 
779 Kč
Cachaca Magnífica Extra Premium
 
849 Kč
Cachaca Magnífica Reserva Soleira 0,7 l
 
1 799 Kč
Cachaca Velho Bareiro Traditional
 
549 Kč
4 položek celkem
Cachaca Magnífica Tradicional Ipê
779 Kč
Kód: 1345300
Cachaca Magnífica Extra Premium
849 Kč
Kód: 1345310
Cachaca Magnífica Reserva Soleira 0,7 l
1 799 Kč
Kód: 1345320
Cachaca Velho Bareiro Traditional
549 Kč
Kód: 1345250