Cachaca

Nejprodávanější

Cachaca Velho Bareiro Traditional 1 l
 
549 Kč
1 položek celkem
Cachaca Velho Bareiro Traditional 1 l
549 Kč
Kód: 1345250

Cachaca je brazilský národní nápoj a ročně ho Brazilci vypijí okolo 8 litrů na hlavu. Výrobou tohoto "brazilského rumu" se zabývá okolo 6.000 palíren. Mimo Brazílii se jí nejvíce vypije v Německu, kde většina skončí v obrovsky populárním koktejlu Caipirinha.

#ShowMore#

Typy Cachacy

V zásadě se dnes rozlišují dva typy Cachacy, jednak ta průmyslově vyráběná v obrovských množstvích v destilačních kolonách a potom Cachaca destilovaná ve starých destilačních kotlích, tzv. alembicích. Touto řemeslnou výrobou se zabývá nespočet malých společností a výroba je velmi podobná výrobě klasického rumu. Často se Cachaca nedá pomalu odlišit od smyslově podobného Rhumu Agricole.

 

Cachaca nebo rum

Často lidé hledají Cachaca rum v domnění, že se jedná o druh rumu. Určité odlišnosti tu ale mezi Cachacou a rumem přece jenom jsou. Cachaca se smí vyrábět pouze v Brazílii a ke zrání jsou povoleny sudy z 23 druhů dřeva, ve kterých se skladuje v závislosti na tradici několik měsíců, ale i několik let. Kreativitě se meze nekladou, a tak se pro zrání používají sudy z dubu, ušlechtilých dřevin jako je kurbaryl, vonodřevo nebo nejtvrdší dřevo na světě zvané železné. Další specifikum je povolené procento alkoholu: lahvovat se smí pouze při 38-48% alkoholu. I to je jeden z důvodů, proč existuje takové množství Cachacas, které jsou skvělé pro přímé popíjení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení