ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KAMENNÉ PRODEJNY: Pondělí - Pátek: 9 - 19, Sobota a Neděle: ZAVŘENO

Cachaca

Cachaca je brazilský národní nápoj a ročně ho Brazilci vypijí okolo 8 litrů na hlavu. Výrobou tohoto "brazilského rumu" se zabývá okolo 6.000 palíren. Mimo Brazílii se jí nejvíce vypije v Německu, kde většina skončí v obrovsky populárním koktejlu Caipirinha. Je to takový typický "cachaca drink".

#ShowMore# 

Cachaca - druhy

V zásadě se dnes rozlišují dva typy Cachacy, jednak ta průmyslově vyráběná v obrovských množstvích v destilačních kolonách a potom Cachaça destilovaná ve starých destilačních kotlích, tzv. alembicích. Touto řemeslnou výrobou se zabývá nespočet malých společností a výroba je velmi podobná výrobě klasického rumu. Často se Cachaca nedá pomalu odlišit od smyslově podobného Rhumu Agricole, který je typický například pro rumy z Martiniku.

Cachaca vs rum

Často lidé hledají Cachaca rum nebo rum Cachaca v domnění, že se jedná o druh rumu. Určité odlišnosti tu ale mezi Cachacou a rumem přece jenom jsou. Cachaca se smí vyrábět pouze v Brazílii a ke zrání jsou povoleny sudy z 23 druhů dřeva, ve kterých se skladuje v závislosti na tradici několik měsíců, ale i několik let. Kreativitě se meze nekladou, a tak se pro zrání používají sudy z dubu (podobně jako u whisky), ušlechtilých dřevin jako je kurbaryl, vonodřevo nebo nejtvrdší dřevo na světě zvané železné. Další specifikum je povolené procento alkoholu: lahvovat se smí pouze při 38-48% alkoholu. I to je jeden z důvodů, proč existuje takové množství Cachacas, které jsou skvělé pro přímé popíjení. V Brazílii najdeme mimo Cachacy také třtinový brazilský rum, typicky je to rum Santos Dumont

Nejprodávanější

Cachaca Magnífica Tradicional Ipê
 
779 Kč
Cachaca Magnífica Extra Premium
 
849 Kč
Cachaca Magnífica Reserva Soleira 0,7 l
 
1 799 Kč
Cachaca Velho Bareiro Traditional
 
549 Kč
4 položek celkem
Cachaca Magnífica Tradicional Ipê
779 Kč
Kód: 1345300
Cachaca Magnífica Extra Premium
849 Kč
Kód: 1345310
Cachaca Magnífica Reserva Soleira 0,7 l
1 799 Kč
Kód: 1345320
Cachaca Velho Bareiro Traditional
549 Kč
Kód: 1345250