Kanadské whisky

Nejprodávanější

1 položek celkem

Kanadská whisky musí být vyrobená v Kanadě a pro její výrobu je použita kukuřice (minimálně 50 %), žito, oves nebo pšenice. Musí zrát minimálně po dobu 3 let, obvyklá minimální doba je ale 4-6 let. Většina kanadských whisky je míchaných a obvykle mívají jemnější chuť než bourbony ze sousedících USA. Mají typickou chuť ovoce, karamelu, pepře a voňavého koření. Mezi nejznámější značky patří Crown Royal, Canadian Club nebo Black Velvet.

#ShowMore#

Historie kanadské whisky

K velkému rozmachu výroby kanadské whisky došlo na počátku dvacátého století a velkou měrou k tomu pomohlo zavedení prohibice v USA (1920-1933). Výroba whisky v Kanadě se dá datovat již na samotný počátek devatenáctého století, kdy do Kanady přišlo velké množství Skotů. Zpočátku se k výrobě používalo především žito, kterému se v kanadských drsnějších podmínkách velmi dobře dařilo. Ve čtyřicátých letech 19. století bylo v Kanadě již okolo 200 legálních palíren. Část malých palíren zanikla v důsledku zavedení vysoké daně, ale jelikož poptávka po kanadské whisky razantně rostla, stavěly se palírny stále výkonnější a modernější. V druhé polovině dvacátého století nicméně začala poptávka po lihovinách celosvětově stagnovat a většina palíren byla nucena svoji činnost ukončit. V současné době jich v Kanadě funguje okolo deseti, ale ne všechny vyrábějí whisky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení