Sei Lá! Branco 0,75 l Zobrazit větší

Sei Lá! Branco 0,75 l

199 Kčs DPH (265 Kč/l)

Skladem

Nákupem získáte: 39 bodů

Země: PortugalskoObjem: 0,75 l
Barva (víno): Bílé% alkoholu: 12,5
3 x hodnoceno

Více informací

Sei Lá! Branco má citrusovou barvu, ve vůni cítíme květinové a citrusové tóny, chutná příjemně a svěže, s lehkým dotykem čerstvé broskve. Má vyvážené tělo, trochu kyselinky a živý závěr na patře. Víno zraje 6 měsíců v nerezových nádržích, zbytkový cukr je 1 g/l, celková kyselinka 5.2 g/l. Jedná se o cuvée typických portugalských odrůd Antao Vaz, Arinto a Verdelho.

Informace o značce

Rodinné vinařství Morais Rocha Wines vzniklo teprve před patnácti lety, přesto působí jako by tady bylo odjakživa. Do puntíku se tu dodržují starodávné techniky nejen při pěstování a sklizni vinné révy, ale i při jejím zpracování. Zralé sladké hrozny jsou nejprve šetrně ručně sbírány a poté rychle převezeny do vinařství. Samotná výroba je již velmi moderní, víno zraje v nerezových kádích nebo dřevěných sudech. V tancích z nerezu se nechává zrát víno určené k rychlé spotřebě, ponechává si tak svou svěžest a chuť typických portugalských odrůd. Část vín dozrává v sudech z amerického nebo francouzského dubu, některá z nich až 24 měsíců. Tato vína mají velký potenciál k dalšímu zrání v láhvi, kde mohou zrát dalších 5–15 let.  Typickým příkladem je Reserva tohoto vinařství, která má bohatou, plnou a komplexní chuť.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Oblast Alentejo

Vinice se nacházejí v oblasti Alentejo mezi Lisabonem a jižní části oblasti Algarve. Region Alentejo je spolu s oblastí Douro jedním z nejvýznamnějších a největších portugalských vinařských regionů. Rozprostírají se zde zdánlivě nekonečné zelené plochy vinic, rozsáhlé olivovníkové háje a lesy plné korkových dubů. Víno i olivy zpracovává rodina MoraisRocha již více než 40 let. První z rodiny, kdo začal kdysi pečovat o vinnou révu, byl dědeček současné majitelky Anny Rocha. Ta pokračuje v tradici předků a stále ctí staré techniky pěstování a sklizně vinné révy i oliv.

Typické odrůdy

Na vinicích společnosti nalezneme typické portugalské odrůdy jako Touriga Nacional, Aragonez, Trincadeira nebo ArintoAntao Vaz. Představitelem portugalských odrůd jsou například vína řady SeiLá: SeiLá! Branca, SeiLá! Rosé a SeiLá! Tinto. Na pozemcích MoraisRocha Wines se dnes rozprostírají nejen vinice, ale také olivové háje. A právě olivový olej z těchto hájů se řadí mezi pomyslnou špičku portugalské produkce. V naší nabídce proto najdete po většinu roku i olivový olej Herdadedos Veros.

Zobrazit méně informací

Související produkty