François Peyrot Heritage 0,7 l Zobrazit větší

François Peyrot Heritage 0,7 l

5 400 Kčs DPH (7 714 Kč/l)

Skladem

Nákupem získáte: 1080 bodů

Země: FrancieStáří: 45 let
Objem: 0,7 l% alkoholu: 45
31 x hodnoceno

Více informací

François Peyrot Heritage je cognac z nejlepší oblasti Grande Champagne. Díky svojí hluboce jantarové, až zlatavé barvě představuje diamant mezi cognaky a jedinečný rodinný odkaz. Elegantní a harmonická chuť v sobě mísí jemný nádech vanilky a ovoce, která dlouho setrvává na patře. Extra vyzrálá chuť odhaluje svojí kulatost a smyslnost. Silný buket je dominován dubovými tóny. Cognac pro výjimečné příležitosti.

Ručně psaná etiketa. Láhev je uložena v krásném dřevěném boxu. Ideální dárek.

Informace o značce

Společnost Francois Peyrot, která se již po 3. generaci věnuje výrobě cognaku, se vyznačuje silným rodinným duchem. V současnosti se vinice „Les Bergeronettess“ rozkládají na 25 hektarech v oblasti Grande Champagne 1er Cru. Říká se, že prapradědeček Jean Baptiste položil základy této rodinné výroby v roce 1893 a vnesl do ní ducha výroby cognaku. Ve skutečnosti to všechno začalo v roce 1956, kdy prarodiče Mathilde a Jean, začali s produkcí cognaku na 7 hektarech vinic. Nejprve dodávali cognac na úrovni velkoobchodu. V roce 1970 zavedli rodiče Francois a Gizele vlastní značku, pod kterou i začali prodávat první produkci cognaku V.S.O.P. s názvem „Cognac Francois Peyrot“. Jejich děti dodnes s nadšením pokračují v tradici výroby a vyvíjí úsilí, aby co nejlépe dokázali pokračovat v jejich krocích.
Jejich filozofie zní: „Kultivovat víno s vášní a respektem“. V posledních dvaceti letech rodina věnuje zvláštní péči kultivaci vína a klade důraz na kvalitu nikoliv na kvantitu. Zavedli novou technologii šetrnou k životnímu prostředí – tzv. „culture raisonnée“ – (promyšlená kultivace vinic).Tato metoda umožňuje udržovat harmonii fauny a flóry a díky ochraně travin na vinohradu také bez nutnosti použití pesticidů a chemických fertilizátorů.

Související produkty