Sada regionálních čajů 5x50 g Zobrazit větší

Sada regionálních čajů 5x50 g

Již se neprodává

Nákupem získáte: 48 bodů

5 x hodnoceno

Více informací

Čaje jsou baleny v ochranné atmosféře do hliníkové fólie a následně do papírové krabičky s potiskem. Čistá hmotnost obsahu je 250 g (5x50 g).


Balení obsahuje tyto čaje:


Dimbula BOP


Dimbula je pravděpodobně nejznámější oblastí pěstování čaje na Srí Lance, protože byla jednou z prvních, kde se v roce 1870 začal čaj pěstovat. Čaj se zde pěstuje na rozsáhlých západních svazích v nadmořských výškách od 1000 do 1600 m. n. m. Jihozápadní monzunové deště a studené a suché počasí od ledna do března mají zásadní význam pro kvalitu zdejších čajů. Tato oblast produkuje čaje lehké, aromatické a jemné.


Matale Low Medium Flowery Pekoe


Oblast na jihu sousedí s městem Kandy. Čaje produkované v této oblasti poskytují silný nálev s výraznou barvou v průběhu celého roku. Čaj je zde pěstován nejčastěji v nadmořské výšce okolo 600 m. n. m a jedná se o tzv. "medium-grown tea".


Nuwara Eliya BOP


Nuwara Eliya poskytuje čaj unikátní chuti. Horský vzduch je prosycen vůní cypřišů, divoké máty a eukalyptů. Čaje z této oblasti dávají světlejší nálev znamenité chuti a vůně. Podle čajových odborníků znamená tato oblast pro cejlonský čaj totéž, co pro francouzské víno oblast Champagne.


Ruhunu Low Grown BOP1


Jižní část ostrova Srí Lanka poskytuje pěstitelům čaje výborné podmínky v podobě úrodné půdy a teplého klimatu, které dávají zdejším čajům výraznou temnou barevnost a sílu. Plantáže v oblasti Ruhunu se rozkládají od mořské hladiny až do výšky 600 m. n. m.


Uva High Grown BOP


Oblast Uva se nachází na východních svazích centrálního horského masívu a plantáže se zde prostírají v nadmořské výšce mezi 900 a 1600 m. n. m. Čaje z této oblasti mají nezaměnitelné aroma a poskytují silný nálev.

Související produkty