Tullamore Dew - džbánek 0,7 l

Kód: 1124200
Značka: Tullamore Dew
1 299 Kč 1 855,71 Kč / 1 l
Na dotaz
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pravá irská whiskey, která svoji výjimečně jemnou chuť získává díky trojnásobné destilaci. Na rozdíl od skotských whisky se ječmenný slad nesuší kouřem, ale horkým vzduchem. Svůj charakter tříbí jednotlivé whiskey obsažené ve směsi v sudech, kde zrají nejméně pět let. Nádherný džbánek umocňuje dokonalý požitek z této whiskey.

Láhev je uložena v papírovém kartonku.

Informace o alergenech.

Tullamore Dew - džbánek 0,7 l

Expres po Praze

V případě objednání do 12. hodiny přivezeme ještě dnes!
Tullamore Dew - džbánek 0,7 l

Rychlé dodání

Skladem více než 10.000 láhví, expedujeme ihned.
Tullamore Dew - džbánek 0,7 l

Kamenná prodejna

V přátelském prostředí poradíme s výběrem.
Tullamore Dew - džbánek 0,7 l

Alkoholu rozumíme

Jsme experti v oboru. Neváhejte zavolat. Vybírejte s námi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Irské whiskey
% alkoholu: 40
Druh whisky: Blended
Objem: 0,7 l
Stáří: 1 - 5 let
Výrobce: Tullamore Dew
Země: Irsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Počátky legendární irské whiskey Tullamore D.E.W. je možno vysledovat zpět až do roku 1829, kdy Michael Molloy založil ve městě Tullamore v hrabství Offaly Tullamore Distillery. V roce 1887, po smrti pana Molloye, přešla palírna do rukou rodiny Dalyů a zodpovědnost za obchod převzal kapitán Bernard Daly. Nadšený sportovec kapitán Daly přenechal rutinní chod palírny jednomu ze svých spolupracovníků, Danielu E. Williamsovi, který se posléze stal generálním ředitelem Tullamore Distillery. Daniel E. Williams měl na rozvoj palírny velký vliv. Právě jeho iniciály D.E.W. byly později inspirací pro název ‘Tullamore D.E.W.'  Původní slogan "Give every man his Dew" platí prakticky dodnes. Výrazně se zasloužil o rozmach a rozvoj palírny a členové rodiny Williams se stali společně s kapitánem Dalym akcionáři palírny.

#ShowMore#

Tullamore D.E.W. house

Tullamore DEW

Historie

Daniel E. Williams byl velmi podnikavý. V roce 1893 například zavedl do městečka Tullamore elektřinu, nechal v palírně instalovat první telefony ve městě a zavedl také motorizované zásobování. Pro irskou whiskey však nastaly těžké časy. Prohibice v USA a ekonomická válka s Británií ve 30. letech tomuto odvětví rozhodně nepomohla. Po druhé světové válce začal Desmond Williams, vnuk Daniela E Williamse, používat moderní marketingové techniky a vrátil irské whiskey její postavení ve světě. Desmond ukázal, že je stejně podnikavý jako jeho dědeček. V roce 1947 byl v Tullamore představen také známý irský whiskey likér - Irish Mist, založený na dávné receptuře známé starým irským náčelníkům. Jde o směs irské whiskey, bylin a medu, jejíž receptura se ztratila na konci 17. století a byla znovu objevena v rukopise o 250 let později.

Fenomén Irské kávy

Desmond také využil irské šílenství po kávě a Tullamore Dew tak byla první irskou whiskey používanou v úplně první „irské kávě“. Tento legendární nápoj vymyslel vynalézavý barman Joe Sheridan v roce 1942. Receptura se dodnes nezměnila. Irská káva tvoří jemnou rovnováhu kávy, irské whiskey Tullamore Dew, cukru a šlehačky a je dnes populárnější, než kdy jindy. A co je nejdůležitější, Desmond dokázal rozpoznat potenciál míchaných whiskey. Jemnou, zralou a výraznou chuť Tullamore D.E.W. je možno přičíst právě této jeho předvídavosti.

 

Tullamore D.E.W. degustation

Tullamore DEW