Ardmore

Ardmore je skotská palírna nacházející se ve vesnici Kennethmont, poblíž Huntly v hrabství Aberdeenshire, kde se vyrábí stejnojmenná skotská single malt whisky. Byla založena Williamem Teacherem v roce 1898 a pod vedením jeho potomků zůstala až do roku 1976, kdy společnost W. Teacher & Sons přešla do vlastnictví společnosti Allied Distillers. Od roku 2005 patří palírna společnosti Fortune Brands. S osmi destilačními kotli (každý o objemu 15 000 litrů) a kapacitou produkce 4,2 miliónů litrů alkoholu ročně je palírna Ardmore jednou z největších palíren ve Skotsku. 

Single malt a blended whisky 

Přestože patří mezi velké palírny, single malt whisky se zde produkuje velmi málo. Téměř veškerá produkce je určena do míchané whisky, a to především do rodinné značky Teacher's. Jako čistě jednosladovou ji bylo možno ochutnat poprvé teprve v roce 2007. Single malt whisky Ardmore je velmi vyhledávaná, je charakteristická svými jemnými a sladovými tóny, olejnatostí a současně pro oblast Speyside nezvyklou nakouřeností. Kotle byly až do přelomu milénia vytápěny přímým plamenem, a tak budeme mít ještě delší dobu unikátní možnost při ochutnávání této whisky porovnat, zda je whisky z nepřímo vytápěných kotlů odlišná nebo nikoli. 

 

1 položek celkem
Ardmore Legacy 0,7 l
749 Kč
Kód: 1050280

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení