Kyrö

Kyro je finská značka destilátů, jejíž vznik je spojen s pobytem několika přátel v sauně (nezapomeňte se na závěr podívat na video). Během saunování a popíjení žitné whisky si tito přátelé uvědomili, že ve Finsku se vlastně žádná žitná whisky nevyrábí, a že by se to mělo napravit. Ještě následujícího rána tato myšlenka nabyla reálné podoby, a tak se zrodila značka Kyrö

Kyro - finská žitná whisky

Při hledání vhodného místa pro výrobu whisky zakladatelé značky navštívili rodinnou farmu v Isokyrö, ale nakonec objevili starou mlékárnu, která byla prázdná a momentálně sloužila jako garáž. V této bývalé mlékárně se začala připravovat první destilace. Destilační kotel ještě neměli k dispozici, a proto kvas museli převézt do nejbližšího lihovaru, což bylo několik stovek kilometrů daleko. Zde jim společnost Beerhunters umožnila použít jejich destilační zařízení pro první várku budoucí whisky Kyro.

#ShowMore#

Značka Kyro - úspěchy

Společnost Kyro vyrábí nejenom žitnou whisky, ale především skvělý gin. Jejich destiláty pronikly rychle na trh nejen ve Finsku, ale i v Anglii a získaly velice pozitivní ohlasy a mnohá mezinárodní ocenění. Dnes je značka Kyro známá svou řemeslnou výrobou destilátů, které jsou vyrobeny ze 100% finského celozrnného žita. Jejich příběh začal v sauně, a i proto dodnes zůstává spojen s finskými tradicemi a vášní pro kvalitní destiláty.

 

5 položek celkem
Kyrö Dark Gin
Novinka
969 Kč
Kód: 1367560
Kyrö Gin
Novinka
929 Kč
Kód: 1367550
Kyrö Malt Rye Whisky
Novinka
1 369 Kč
Kód: 1067600
Kyrö Pink Gin
Novinka
929 Kč
Kód: 1367555
Kyrö Wood Smoke Rye Whisky
Novinka
1 369 Kč
Kód: 1067605

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem