Ardmore Legacy 0,7 l Zobrazit větší

Ardmore Legacy 0,7 l

699 Kčs DPH (999 Kč/l)

Běžná cena 730 Kč

Skladem

(Doručíme již dnes - kurýr Praha)

Nákupem získáte: 139 bodů

Země: SkotskoOblast: Highlands
Objem: 0,7 lDruh whisky: Single Malt
% alkoholu: 40
43 x hodnoceno

Více informací

Ardmore Legacy je lehce rašelinová jednosladová whisky z oblasti Highlands. Jedná se o kombinaci 80% peated a 20% unpeated sladu. Aroma jablek a mandlí příjemně doplňují sladké tóny marcipánu a karamelu. V chuti lehká, plná whisky navazující na aroma, s jemnými tóny rašeliny. Příjemný, středně dlouhý závěr. Ideální vstupní brána pro ty, kteří chtějí poznat svět „peated single malts“.

Informace o značce

Ardmore je skotská palírna nacházející se ve vesnici Kennethmont, poblíž Huntly v hrabství Aberdeenshire, jež vyrábí skotskou sladovou malt whisky. Byla založena Williamem Teacherem v roce 1898 a pod vedením jeho potomků zůstala až do roku 1976, kdy byla společnost W. Teacher & Sons koupena společností Allied Distillers. Od roku 2005 patří palírna společnosti Fortune Brands. S osmi destilačními kotli (každý o objemu 15 000 litrů) a kapacitou produkce 4,2 miliónů litrů alkoholu ročně je palírna Ardmore jednou z největších palíren ve Skotsku.

Zobrazit více informací Zobrazit méně informací

Přestože patří mezi velké palírny, téměř veškerá produkce je určena do míchané whisky, především potom do rodinné značky Teacher's. Jako čistě jednosladovou ji byla možnost ochutnat v roce 2007. Ardmore je velmi vyhledávaná whisky, charakteristická svými jemnými, sladovými tóny, olejnatostí a současně pro oblast Speyside nezvyklou kouřovitostí. Poněvadž byly kotle až do přelomu milénia vytápěny přímým plamenem, budeme ještě delší dobu mít unikátní možnost tuto whisky ochutnat a udělat si vlastní názor, zda je whisky z nepřímo vytápěných kotlů jiná nebo nikoli.

Zobrazit méně informací

Související produkty