Kopke RESERVE Tawny Port 0,75 l

Kód: 1451160
17 hodnocení
Značka: Kopke
680 Kč 906,67 Kč / 1 l
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální láhev je uložena ve stylové dřevěné krabičce s logem vinařství Kopke.

KOPKE je nejstarší a nejprestižnější značkou v Portu. Vinařství bylo založeno roku 1638 německou rodinou stejného jména a má za sebou čtyři století úspěchů na trhu portských vín, kde se stalo synonymem prestiže a luxusu.

KOPKE RESERVE tawny port je víno, které zrálo v dubových sudech. Lahvováno je do původního typu portské láhve s ručně tištěnými písmeny a hrdlem zalitým voskem. Láhev je uložena ve stylové dřevěné krabičce s vypáleným logem vinařství Kopke.


Vína typu tawny zrají v maloobjemových sudech okolo 500l. Víno tak má blíže k dubovému dřevu a forma zrání je oxidativní – za přístupu vzduchu. Menší sud má užší stěny, tudíž zde jednodušeji pronikne vzduch a dále se sudy většinou nenaplňují po okraj. Tímto způsobem se docílí, že barva oproti ruby bude světle hnědá, do karamelu s mírnými zlatavými odlesky. Samozřejmě záleží na typu vína. Aroma u tawny se zaměřuje spíše na sud, dřevo, kouř, karamel a ořechy. Vína je důležité skladovat na stojato z důvodu výrazných kyselinek, které by poničily korek a znehodnotily víno. Tato vína vydrží 1-3 měsíce po otevření.

Informace o alergenech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
% alkoholu: 20
Objem: 0,75 l
Stáří: 4 - 6 let
Výrobce: Kopke
Země: Portugalsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: