Šampaňské od Josepha Perriera

Rodinný šampaňský dům byl založen v roce 1825, kdy Joseph Perrier umístil výrobu do unikátních románských sklepů, které jsou vytesány do skály. Vinařství se nachází ve městě Chalons-en-Champagne v centru vinařské oblasti Champagne. Šampaňská vína domu Joseph Perrier byla vždy spojována s jasně žlutou etiketou, která je inspirována přirozeným světlem dopadajícím z výšky úzkými otvory do sklepních galerií. Tento obraz vždy ohromí každého návštěvníka této sklepní galerie. Současná délka chodeb je přibližně 3 kilometry a vznikla rozšířením unikátních historických římských sklepů pod sousední kopec s arboretem. Ve skále jsou vytesány šachty, které přinášejí do podzemí lehký dotek denního světla a zároveň zajišťují i přirozené větrání. V ideálních teplotních i světelných podmínkách dnes dlouhodobě zraje kolem 3 mil. lahví v horizontální pozici „sur late“ v tradičních dřevěných stojanech.

Rodinné vinice se rozprostírají na 21 hektaru v Premier a Grand Cru oblastech Chouilly, Mailly-Champagne, Cumières Blanc, Le Mesnil sur Oger, Verzy, Côte des Blances a daších nad řekou Marnou s nádherným výhledem na Epernay. Sběr hroznů probíhá výhradně ručně do malých košíků.

Jméno Joseph Perrier bylo v historii vždy spojeno s výjimečnými společenskými i soukromými událostmi.  Šampaňská vína Joseph Perrier byla podávána při oslavách prvního letu nadzvukového letadla Concord v roce 1969 a dodnes jsou podávána v prestižní první třídě letecké společnosti Air France. Tradičně jsou tato šampaňská vína podávána na vyhlašování Nobelovy ceny za medicínu. “Cuvées Royales”, podávané při svatbě jejího veličenstva, oslavuje partnerství královny Victorie a krále Edwarda VII. Tuto významnou událost dodnes připomíná nápis na všech etiketách šampaňského Joseph Perrier.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení