Nabídka destilátů Žufánek

Rozšiřujeme pro vás naší nabídku populárního moravského výrobce Žufánek. Značka, která se soustředí především na ovocné destiláty, má v porfoliu také špičkové absinthy, giny, likéry a jiné. Vybrali jsme pro vás několik, které si získaly i nás. Kromě standardní nabídky u nás nově naleznete: jablkovici z dubového sudu, sejvovici, medového Žufánka, višňovku nebo bodamskou malinu.

Rodinnou firmu ŽUFÁNEK s.r.o. (dříve ŽUSY s.r.o.), která stojí za legendou českého lihovarnictví, založili v roce 2000 manželé Marcela a Josef Žufánkovi a jejich synové MartinJosef a Jan. V Boršicích u Blatnice vyrostl lihovar světového formátu, který má velkou zásluhu na obrodě kvalitní výroby destilátů v ČR.

 

Obrázek článku

 

Produkce lihovaru započala tradiční Slivovicí, jak také jinak. Postupně se přidávaly další druhy ovoce, likéry, giny a absinthe. Ovoce pochází z vlasních sadů, které jsou v jedné z nejlepších lokalit na pěstování ovoce na Moravě a od nejlepších sadařů z Evropy (například skvělé maďarské meruňky). 

Všechny produkty jsou 100% přírodní, vyrobené podle původních osvědčených receptur, bez použití umělých barviv, ochucovadel a aromat. "Destilujeme, macerujeme a tvoříme tak, aby výsledný produkt chutnal hlavně nám samotným a nemuseli se za něj nikdy a před nikým stydět. Proto všechny destiláty a likéry nesou naše jméno," říkají zástupci dvougeneračního tvůrce lepší nálady.