Ročníkový cognac a armagnac

Skvělým dárkem ke kulatým narozeninám se může stát některý z ročníkových destilátů. Na výrobu ročníků se specializují ve francouzské oblasti Armagnac, kde se výrobou zabývá mnoho výrobců. V našem sortimentu můžete nalézt nepřeberné množství ročníků od společnosti Delord, kvalitní ročníkové destiláty za příjemnou cenu nabízí také společnost Chabot. Výrobci známějšího francouzského destilátu – koňaku – se na ročníky příliš nezaměřují, finální výrobky jsou v drtivé většině směsi různého stáří. Přesto se tu najde výjimka, společnost André Petit produkuje mimo svoji hlavní produkci také ročníkové koňaky.

 
 
 
 
 
Obrázek článku
 
 
 
 
 
 
 

Armagnac Delord

Výroba v rodinné destilerii Delord začala v roce 1893 a v současnosti je rodinný podnik zcela nezávislý. Patří mu vinohrady, palírna s pěti destilačními přístroji i sklepy, jejichž kvalita a tradice si zachovávají pověst po celé generace. Palírna leží ve vesnici Lannepax. Zde probíhá příprava sebraných plodů a destilace vybraných hroznů úrody. Destilace probíhá zpravidla od začátku prosince do konce ledna. Dva speciální měděné destilační přístroje alambic armagnacais produkují nepřetržitě okolo 1600 litrů 60% alkoholu během 24 hodin, druhá destilace je poté provedena kontinuálním způsobem. Po destilaci a několikanásobné filtraci je prakticky bezbarvý destilát stočen do dubových sudů a převezen do sklepů, kde dlouhodobě zraje. Po stočení do typických saténových lahví jsou ručně nalepeny etikety a kvalita produktu potvrzena tradiční rodinnou voskovou pečetí. Etikety vybraných ročníků jsou osobně podepsány majitelem firmy. Letos se tradičně čeká největší zájem o „kulaté“ ročníky, tedy destiláty vypálené v roce 1971 a 1981, které jsou skvělými dárky pro padesátileté, resp. čtyřicetileté jubilanty.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení